Євгеній Мураєв: Реінтеграція Донбасу - це питання єдності України. І речівки тут не допоможуть

Євгеній Мураєв: Реінтеграція Донбасу - це питання єдності України. І речівки тут не допоможуть

Останні роки нас переконували в тому, що Донбас - це дотаційний регіон. Однак напередодні виборів представники попередньої влади, намагаючись виправдати свої економічні прорахунки, раптом «згадали», що разом з окупованими територіями країна втратила 25% промислового потенціалу. Про це сказав лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв в ефірі «Свободи слова» на телеканалі «ICTV», аргументуючи необхідність якнайшвидшого досягнення миру і реінтеграції Донбасу.

За його словами, дорожня карта «Сила Донбасу», розроблена і прийнята в ході Форуму ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, який пройшов 14 липня в Святогірську, як раз і містить конкретні, практичні кроки по реалізації цього завдання.

«Там є економічна, соціально-гуманітарна, політична частини. Ця концепція має ряд законопроектів і кроків вирішення, - сказав Мураєв. - Звичайно, ми хочемо скасувати транспортну і економічну блокаду регіону, відновити всі соцвиплати його жителям, прийняти для Донбасу в цілому статус зони пріоритетного розвитку, створити інвестиційний клімат і запустити технопарки в великих промислових містах. Крім того, ми хочемо закріпити на законодавчому рівні спеціальний статус для людей, які втратили близьких під час конфлікту, прийняти програми для реінтеграції переселенців. Якщо ми прагнемо повернути цілісність України, ми в першу чергу повинні думати про людей».

Зараз жителі регіону, навіть на підконтрольних Україні територіях, живуть «в пекельних» умовах, зауважив Євгеній Мураєв. Немає забезпечення водою, багато шахт затоплені, підприємства зупинені.

«Ми на порозі великої гуманітарної та техногенної катастрофи, і якщо не робити практичних кроків, цей процес не зупинити. Те ж стосується Криму, - сказав опозиційний політик. - П'ять років влада твердила, що Крим - це Україна, і робила все для того, щоб цього не сталося».

Крім того, на думку лідера ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, політикам необхідно змінювати риторику. «Вона збиткова, вона руйнує Україну, вона позбавляє нас перспективи. Якщо люди захочуть - ніякий режим не встоїть ні на яких непідконтрольних територіях. Але для цього вони повинні знати, що в Україні їх чекають, що ми вважаємо їх своїми громадянами, що готові йти їм назустріч», - пропонує Євгеній Мураєв.

Зараз багато хто з нас, перемотуючи назд «плівку» подій 2013-2014 років, намагаються знайти відповідь на питання: чому це з нами сталося, де фатальна точка неповернення? Мураєв висловив думку, що багато в чому безвідповідальні гасла і заклики, спроба денонсувати Харківські угоди, торги з приводу розміщення в Криму тієї чи іншої військової бази та інші невиважені політичні рішення стали причиною відповідних дій Росії.

«Я тоді ще говорив: це призведе до конфлікту. Що нам дали речівки? У нас немає Криму, ми не контролюємо Донбас, рівень життя впав у два рази. Влада, яка допустила це, повинна відповідати за зраду Вітчизні за законами України», - впевнений лідер опозиціонерів.

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК ніколи не ставив під сумнів, чий Крим. Тим більше, що факт анексії півострова як різновиду агресії з боку РФ закріплений у багатьох міжнародних резолюціях і документах, підкреслив Мураєв. Але щодо присутності на Донбасі регулярних російських військ і фінансування Росією незаконних збройних формувань, міжнародні суди ще тривають. І поки не буде їх вердикту, українським політикам потрібно добирати слова, особливо на публічних майданчиках. Щоб не зашкодити роботі дипломатів, за якими - вирішальна битва в цій битві за національні інтереси України.

«Якщо ви хочете, щоб завтра були переговори, щоб, нарешті, настав довгоочікуваний мир, щоб ми повернули собі непідконтрольні території, то ви повинні розуміти міру відповідальності за кожне сказане вами слово», - радить лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ політикам, які використовують і на цих виборах стару риторику, яка не виправдала себе.

«Ми - проукраїнська партія, ми - за незалежність України, ми за те, щоб реально закінчити конфлікт, а не розмірковувати ефемерно в студіях. Ми не говоримо про федералізацію, ми говоримо про глибоку децентралізацію, - сказав Євгеній Мураєв. - Так, я вважаю, що російська мова повинна мати статус офіційної, тому що це мова багатьох українських громадян, що питання так званої «декомунізації» потрібно вирішувати на референдумах, так як це - прерогатива громад. У всіх українців є рівні права і свободи, їх потрібно поважати. Не можна розповідати про об'єднання і тут же заявляти, з ким об'єднуватися неможливо ніколи. Якщо Україна хоче бути великою - вона повинна бути відкритою!».


16 липня 2019 11:41
'site2018:subscribe.form' is not a component