Євгеній Мураєв: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК відродить вітчизняне суднобудування

Євгеній Мураєв: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК відродить вітчизняне суднобудування

Лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв взяв участь у церемонії закладки нового, вже третього в серії, танкера для голландської компанії «VEKA».

Політик зустрівся з робітниками суднобудівної судноремонтної компанії «Херсонська верф SMG», яка входить до складу «Smart Maritime Group». Виробничі потужності суднобудівних підприємств дозволяють будувати середньо- і великотоннажні повнокомплектні судна водотоннажністю до 120 тис. тонн, виконувати складні судноремонтні роботи. Замовниками заводів виступають компанії з Голландії, Норвегії, Великобританії та інших країн світу.

Генеральний директор «Smart Maritime Group» Василь Федін балотується до Верховної Ради від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ по 182 округу Херсонської області. За його словами, незважаючи на важкі для української економіки часи, в 2018 році компанія збільшила обсяги виробництва в два рази – обсяг продажів склав 600 млн гривень. У 2019 їх планують збільшити ще на 200 млн гривень. Керівник підприємства також поінформував про те, що з початком військового конфлікту на Сході України істотно загострилася проблема розміщення замовлень на українських верфях.

«З огляду на відсутність державних програм щодо розвитку галузі, українські суднобудівники працюють не завдяки преференціям і підтримці з боку влади, а, швидше, всупереч. Відсутність системності в державному регулюванні судноплавства і суднобудування посилила кризу і привела до банкрутства великих підприємств галузі», – заявив Євгеній Мураєв.

«Вдумайтеся: кожне робоче місце в суднобудуванні створює ще вісім робочих місць в суміжних галузях. Це те, чого так потребує сучасна Україна – робота для висококваліфікованих фахівців, які тисячами зараз виїжджають з країни за кордон», – сказав лідер партії.


Він запевнив, що у ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ є чіткий план відродження вітчизняного суднобудування. «У України в цій галузі величезний потенціал. Наше завдання – відродити суднобудування, забезпечити працівників галузі роботою і гідною зарплатою», – підкреслив Євгеній Мураєв.

Він поінформував суднобудівників про те, що економічна програма ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ передбачає державну підтримку і держзамовлення вітчизняним верфям для будівництва сучасних кораблів для українського торгового і військового флотів, забезпечення пільгових кредитів і пільгове оподаткування, як це є в провідних суднобудівних країнах.

«Сьогоднішня подія – закладка херсонськими суднобудівниками чергового танкера для голландської компанії – дуже позитивний сигнал. Мені дуже хочеться вірити, що саме з таких успіхів почнеться реальне відродження не тільки галузі, а й української промисловості в цілому», – впевнений народний депутат.

На його думку, суднобудування має бути пріоритетною галуззю. Також, як і відродження українського торгового флоту. «Все це враховано в пакеті законопроектів ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, які ми будемо проводити, прийшовши в нову Верховну Раду», – запевнив Євгеній Мураєв.


16 липня 2019 21:12
'site2018:subscribe.form' is not a component