Євгеній Мураєв: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив стратегію розвитку України на 10 років вперед

Євгеній Мураєв: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробив стратегію розвитку України на 10 років вперед

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина політсила в Україні, яка розробила стратегію розвитку країни на 10 років вперед. Про це заявив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв в ефірі ток-шоу «Опозиція» на телеканалі «Україна».

«Стратегія розвитку країни – це не планування бюджету на 3-5 років вперед, як нам розповідають провладні політики. Це бачення майбутнього розвитку галузей. Наприклад, нам говорять про енергонезалежність, і, тим не менше, купують той же газ «Газпрому» в Європі. Ми змушені імпортувати вугілля для того, щоб працювали наші ТЕС. У нас страйкують майже всі держшахти, тому що собівартість видобутку вугілля на шахтах - 3500-3700 грн. за тонну, а в світових портах і на біржах ціна вугілля – близько 45 доларів. Щоб наші шахтарі заробляли гроші, а не страйкували, потрібно інвестувати в наші шахти всього лише 6 млрд грн. Ці гроші можна було б заощадити, наприклад, усунувши корупційні схеми», - розповів опозиційний політик.

За словами Мураєва, успіх будь-якої стратегії залежить від розуміння умов, необхідних для розвитку тієї чи іншої галузі.

«Члени нашої партії створили 500 тисяч робочих місць в промисловості. І якщо прибрати все те, що реально гальмує розвиток наших підприємств, то вони зможуть дати набагато більше. Але влада не говорить про те що, коли вона підписувала договір про асоціацію з ЄС, то Європа дуже добре захистила свої ринки. І, в тому числі, від готової переробленої продукції. Це вбиває будь-яку рентабельність. Але наш уряд повністю відкрив ринки для іноземних товарів, убивши внутрішнього товаровиробника», - акцентував Євгеній Мураєв.

За словами лідера опозиціонерів, саме через кабальні умови Угоди про Асоціацію з ЄС уряд Азарова призупинив підписання Угоди напередодні саміту у Вільнюсі.

«Європейці спочатку обіцяли макродопомогу Україні в розмірі 180 млн євро. Цих грошей вистачило б для модернізації підприємств та для відповідності наших товарів європейським вимогам та стандартам. Але цю макродопомогу за два тижні скасували і сказали «хлопці, вибачте, не виходить - у нас проблеми в Греції, в Каталонії. Та й взагалі, ЄС не здатний прогодувати таку «важку» країну. Ми вам не допоможемо, а у вас вже, скоріше за все, немає політичного шляху від нього відмовитися». Тоді уряд України не відмовився від підписання, а лише призупинив процес. Але відомі товариші вивели на Майдан студентів, і пішов ланцюг подій», - сказав народний депутат.

Євгеній Мураєв підкреслив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина політсила в Україні, у якої є реальна стратегія розвитку країни на 10 років. Вона підкріплена конкретними законопроектами.

«Сьогодні потрібна зовсім інша стратегія. Орієнтуватися на європейські ринки неможливо. Ми повинні припиняти війну, повернутися на традиційні ринки, переглядати Угоду про асоціацію з ЄС. Про це я кажу п'ять років невпинно», - резюмував лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

13 липня 2019 10:30
'site2018:subscribe.form' is not a component