Євгеній Мураєв: Будь-яка залежність від сусідів або заокеанських спонсорів перетворює Україну на колонію

Євгеній Мураєв: Будь-яка залежність від сусідів або заокеанських спонсорів перетворює Україну на колонію

Народний депутат Євгеній Мураєв в ефірі телеканалу «ICTV» розповів про принципову різницю між ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ і «Опозиційною платформою – За життя» і пояснив, чому партії не об'єдналися напередодні парламентських виборів.

За його словами, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК відрізняється від «Платформи», в першу чергу, за ідеологічним питанням. «Ми бачимо Україну як незалежну державу без будь-якого зовнішнього управління. Ми не хочемо бути Південним федеральним округом. Будь-яка залежність від наших сусідів або заокеанських спонсорів робить з нас колонію, інструментом в їхніх руках. А ми хочемо бути рівними з усіма. Цим ми відрізняємося», – зазначив народний депутат.

При цьому Євгеній Мураєв додав, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК завжди залишався прихильником об'єднання сил, які виступають за мир, розвиток економіки і глибоку децентралізацію. «Так, у нас перетинаються програми з «Опозиційною платформою – За життя», тому що в основі її ідеології стояла ідеологія партії «За життя», засновником якої я був. Але різниця між нами в тому, що у них - декларативна програма, а у нас під кожним пунктом є відповідний закон, зареєстрований нами у Верховній Раді», – зазначив парламентарій.

На думку Євгенія Мураєва, об'єднуватися можна навколо спільних цінностей, цілей і завдань. «Якщо ви бачили виборчий список партії «Опозиційна платформа - За життя», ви відразу знайдете відповіді, чому ми не можемо бути єдиною політичною силою. 11 людей там представляють партію Петра Порошенка – це Столар і його компанія, які відповідали за вибори Петра Олексійовича в 2014 році. Так само в списку цієї партії присутні яскраві нацисти. Їх не можна назвати націоналістами. Я не розумію, як все це може по'єднуватися в одній політичній силі, якщо вони декларують абсолютно різні завдання», – зазначив опозиціонер.

Євгеній Мураєв також прокоментував зустріч Юрія Бойка і Віктора Медведчука з головою російського «Газпрому» Олексієм Міллером. За словами опозиціонера, щоб їздити на подібні переговори, необхідно мати відповідний мандат.

«Договори на постачання газу укладаються між «Нафтогазом» і «Газпромом». Які повноваження були у Бойка і Медведчука? Я бачив інтерв'ю Володимира Путіна, який сказав, що Україна може отримувати газ в два рази дешевше, ніж отримує зараз. А після поїздки Бойко – всього лише на 25%. Я нагадаю, що саме компанія Фірташа і Бойка адмініструвала компанію «Росукренерго», яка все життя поставляла газ в Україну. Це улюблена тема, на якій заробляються мільярди. Якщо ви перевірите, кому належать облгази, через які відбувається розподіл цього газу кожному споживачу, то ви теж зрозумієте, що це знову вони. Тут немає жодної турботи про звичайних українців. Більше того, я вважаю, що це політична спекуляція», – заявив Євгеній Мураєв.

За його словами, «Опозиційна платформа – За життя» дуже часто спекулює на темі миру. «Хіба п'ять років тому Медведчук не був кумом Путіна? Тоді чому йде війна? Чому вона досі не закінчилася? Тому що це вигідно. Вони адмініструють товаропотоки через лінію розмежування. При цьому на території РФ працюють три мільйони українців. Хто займається захистом їхніх прав? Посередник Медведчук, який це робить, коли у нього є час не займатися бізнесом? Або він кожен раз буде прикриватися обмінами полонених, які за чотири роки відбулися всього лише двічі. І величезна кількість людей перебуває в катівнях як в нашій країні, так і за її межами. Ці обміни не працюють. Нам потрібно відновити офіційні канали комунікації. Я вважаю, що саме такі люди і такі зв'язки гальмують Мінський процес», – підкреслив Євгеній Мураєв.

11 червня 2019 10:16
'site2018:subscribe.form' is not a component