Євгеній Мураєв: Донбас буде процвітаючим, а Україна – великою та рівною з усіма сусідами

Євгеній Мураєв: Донбас буде процвітаючим, а Україна – великою та рівною з усіма сусідами

Донбас має стати зоною пріоритетного інвестиційного розвитку. Про це під час Форуму ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ «Сила Донбасу», який пройшов в Святогірську на Донеччині, заявив лідер партії Євгеній Мураєв. За його словами, п'ять останніх років влада відхрещувалась від проблем регіону, залишалася глухою до потреб жителів краю.

«На Донбасі проживає 15% жителів України. Тут зосереджено 25% промислового потенціалу країни. Нам говорили, що Донбас дотаційний, що тут живуть «якісь не такі» люди. І тільки після конфлікту стало очевидно, що Україна і Донбас єдині. Україна не може бути успішною без Донбасу», – розповів лідер опозиції.

Євгеній Мураєв підкреслив, що вперше за п'ять років представники місцевого самоврядування Донбасу зібралися разом для того, щоб намітити «дорожню карту» щодо виходу регіону з кризи.

«Багато в чому тільки завдяки мерам розвиваються міста, в них жевріє життя і забезпечується життєдіяльність. За ці роки ми провели тисячі зустрічей, переговорили з сотнями тисяч людей про те, що необхідно зробити для завершення військового конфлікту. Багато думок і пропозицій, які ми спробували систематизувати», – зазначив Мураєв.

За його словами, для вирішення існуючих проблем і переходу країни до сталого розвитку учасники форуму прийняли «дорожню карту» «Сила Донбасу». «Наша «дорожня карта», в першу чергу, веде до припинення конфлікту. Наш план складається з трьох складових – політичної, економічної та соціально-гуманітарної. В першу чергу, має бути відновлено транспортне сполучення з усіма містами Донбасу. Повинна бути знята блокада і відновлена ​​торгівля. Ми повинні змусити владу ухвалити особливий статус для всіх людей, які втратили під час конфлікту близьких. Необхідні програми реальної реінтеграції переселенців. Потрібно провести децентралізацію. Ми вважаємо, що на місцях має залишатися більшість грошей, які заробляють регіони – в першу чергу, 100% прибуткового податку. Також всі надходження в екологічний фонд і 75% податку на прибуток. Це буде справедливо, тому що корупція, в основному, зосереджена в Києві», – зазначив політик.

На думку Мураєва, Донбас повинен стати зоною пріоритетного інвестиційного розвитку. «Ми повинні вкладати в розвиток зруйнованої інфраструктури. Цих грошей буде достатньо, але також будуть потрібні і державні програми», – додав він.

Мураєв підкреслив, що «дорожня карта» ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ передбачає і культурну децентралізацію. «Ми повинні провести референдум, в тому числі й щодо статусу російської мови», – уточнив опозиціонер.

Мураєв додав, що дорожня карта партії являє собою реальний план відновлення України. «Це механізм того, як перестати жити в борг і як, нарешті, почати заробляти. Тому в нашій команді і мери міст, і керівники найбільших підприємств, за спиною яких – багатотисячні колективи», – розповів лідер опозиції.

За його словами, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК йде до Верховної Ради, щоб раз і назавжди вирішити проблеми, що стопорять природний розвиток країни.

«Ми йдемо в Раду, щоб повернути гроші містам, щоб у людей були робочі місця, щоб скасувати реформи, які роблять нас неконкурентоспроможними. Не тільки в Донбасі, а й у всієї України повинна бути безкоштовна доступна медицина. Потрібно відновити професійно-технічну освіту. І це гуманітарний блок нашого плану. У нас з'явиться перспектива, тільки якщо ми будемо розвивати промисловість і високотехнологічні виробництва. І ми це зробимо після 21 липня. Донбас буде процвітаючим, а Україна – великою, рівною з усіма сусідами», – резюмував лідер опозиції.

14 липня 2019 15:49
'site2018:subscribe.form' is not a component