Євген Балицький: Мовним законом влада намагається відволікти суспільство від проблем у державі

Євген Балицький: Мовним законом влада намагається відволікти суспільство від проблем у державі

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає категорично проти дискримінаційного мовного законопроекту №5670-д, запропонованого владою. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євген Балицький в ефірі телеканалу «ZIK».

На думку політика, державі необхідно вкладати кошти в розвиток української культури, кінематографа, молоді, а не розколювати суспільство мовними законами.

«ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає проти дискримінаційного законопроекту №5670-д, тому що в реальності жодного утиску української мови у нас немає. А взагалі успіх країни не залежить від мови спілкування. Багато країн в якості своєї мови використовують англійську і є при цьому дуже успішними», - зазначив опозиціонер.

Політик нагадав, що в 1991 році, коли Україна здобула незалежність, всім її громадянам було гарантовано право спілкуватися рідною мовою.

«Потім була прийнята Конституція, де існує 10 стаття, що закріплює це право. А сам Основний закон був прийнятий людьми, які дійсно дбали про своїх громадян», - зазначив Євген Балицький.

За словами народного депутата, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК голосуватиме проти ухвалення мовного законопроекту, оскільки він розколює суспільство.

 «Наприклад, в Мелітополі 99% мешканців спілкуються російською мовою, і коли навчання в школах перевели на українську мову - це викликало протест у людей, тому що російська - це не мова окупанта, це наша рідна мова. Тому я категорично проти того, щоб влада розколювала суспільство за мовним чи релігійним принципом», - підкреслив Євген Балицький.

07 березня 2019 12:47
'site2018:subscribe.form' is not a component