Екологічний податок – місцевим бюджетам: профільний комітет Ради підтримав ініціативу ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Екологічний податок – місцевим бюджетам: профільний комітет Ради підтримав ініціативу ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики підтримав законопроект №10039, згідно з яким 100% екологічного податку повинні залишатися в бюджетах місцевих рад. Авторами законопроекту виступили депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул, Дмитро Колесников та Андрій Гальченко. На черзі – розгляд в бюджетному комітеті, після чого проект закону буде винесений на голосування до сесійної зали.

За словами Дмитра Колесникова, місцеві громади повинні ставати сильнішими, а в бюджетах міст необхідно залишати більше коштів. «Але зараз відбувається навпаки. Міста змушені спрямовувати величезні кошти з місцевих бюджетів на утримання лікарень, зарплату співробітників шкіл та інші статті, від фінансування яких держава просто відмовилося», - зазначив політик.

На переконання опозиціонера, 100% екологічного податку повинні залишатися в бюджетах місцевих рад, а не пропадати у столичних чиновників. «Цей податок сплачують підприємства, які забруднюють екологію саме на місцях, і страждають від цього люди на місцях, а не в Києві», - уточнив парламентарій.

Колесніков нагадав, що запропонований опозиціонерами законопроект – вже четвертий з цього питання: «До цього «реформатори» навіть не винесли їх в зал для голосування. Торік з Кривого Рогу було переведено 1,5 мільярда гривень екологічного податку та рентної плати за землю до бюджету держави. Знаєте, скільки повернулося? Нуль! Це вони називають «децентралізація по-новому».

За словами політика, прийняття законопроекту – лише питання часу. «У програмі Олександра Вілкула це питання – одне з ключових і після перемоги на виборах воно обов'язково буде вирішене на користь криворіжців! А це - і «екологічні надбавки» містянам, і нове обладнання для лікарень, і екологічні програми, і багато іншого», - підкреслив народний депутат.

14 березня 2019 17:53
'site2018:subscribe.form' is not a component