Дмитро Шпенов: Підвищення ренти на видобуток залізної руди загрожує знищенням всієї гірничодобувної промисловості

Дмитро Шпенов: Підвищення ренти на видобуток залізної руди загрожує знищенням всієї гірничодобувної промисловості

Ухвалення законопроекту №1210, який підвищує плату за видобуток залізної руди, загрожує країні не просто зупинкою росту економіки та ВВП, а й знищенням всієї гірничодобувної промисловості. Про це в коментарі виданню OBOZREVATEL розповів народний депутат Дмитро Шпенов. За його словами, Україна може стати країною з найвищою рентою.

«Цей популістський підхід щодо даного законопроекту. Всі міжнародні організації, як, наприклад, PricewaterhouseCoopers, зробили висновок, що у нас будуть найдорожчі рентні платежі в світі за всіма гірничо-добувними компаніями. Собівартість нашого видобутку ніяк не зрівняється, наприклад, з рудою, яка видобувається в Австралії. Укрметалургпром та Федерація металургів України також виступили категорично проти», - сказав Шпенов.

Він зазначив, що зупинка навіть одного ГЗК загрожує неймовірними втратами української економіки. Більш того, може зупиниться весь Кривий Ріг, який, фактично, існує завдяки гірничодобувній галузі.

«Це не просто втрата конкурентноздатності нашої країни з експортної позиції. З тих населених пунктів, де знаходяться гірничо-видобувні підприємства просто люди роз'їдуться. Їх не залишиться на території України. Наприклад, в Кривбасі й без того дуже важка ситуація з робочими місцями, а так буде взагалі катастрофа. Величезне місто перетвориться в населений пункт, тому що без ГЗК не існує таких міст, як Кривий Ріг. Це місто гірників та металургів. Це катастрофа, цього не можна допустити», - зазначив Шпенов.

Він додав, що від підвищення ставок постраждає не тільки гірничодобувна галузь, але й вся економіка країни.

«Про жодне зростання економіки, яке прогнозує прем'єр-міністр, не може бути й мови. Якщо закриють два-три ГЗК - це буде катастрофа», - підсумував нардеп.

03 жовтня 2019 18:28
'site2018:subscribe.form' is not a component