Дмитро Шенцев: Повернення на місце бюста маршалу Георгію Жукову – це відновлення історичної справедливості

Дмитро Шенцев: Повернення на місце бюста маршалу Георгію Жукову – це відновлення історичної справедливості

«Питання збереження пам'яті про подвиг нашого народу – це не тільки частина моєї депутатської діяльності, але ще і дуже особисте питання. Я – син ветерана Великої Вітчизняної. Під час війни загинув мій дід. Він, як і мільйони загиблих, віддав своє життя заради Перемоги і незалежності нашої Вітчизни. Про ці жертви не можна ні в якому разі забувати. На жаль, вже не один раз в історії незалежної України в нас намагалися відібрати наше героїчне минуле, руйнуючи пам'ятники, перейменовуючи населені пункти і проспекти. Ми не дамо переступити пам'ять про те, що ми – народ-переможець, і ніхто не зможе зробити з нас переможених. Ми будемо завжди стояти на сторожі нашої історії», – підкреслив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Дмитро Шенцев.

Один із кроків по збереженню пам'яті – утримання в належному вигляді меморіалів та місць поховання полеглих воїнів. У Харківській області вже багато років діє соціальний проект «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», ініційований народним депутатом в його виборчому окрузі. Він реалізується благодійним фондом Дмитра Шенцева спільно з депутатами місцевих рад, істориками, ветеранськими та іншими громадськими організаціями за підтримки і посильної допомоги небайдужих жителів округу.

В рамках проекту в Великобурлуцькому, Вовчанському, Дворічанському, Печенізькому, Чугуївському районах проводиться реконструкція пам'ятників і меморіальних плит загиблим у Другій світовій війні. Наприклад, у 2019 році на прохання жителів села Графське Вовчанського району та голови ветеранської районної організації був відремонтований пам'ятник, встановлений в цьому селі.

Напередодні Дня Перемоги за підтримки Дмитра Шенцева на місці поховання солдатів в селі Тернова Чугуївського району з'явився новий пам'ятник воїнам, загиблим в роки Великої Вітчизняної війни. У селищі Малинівка встановили пам'ятний знак на місці загибелі та поховання воїнів 3-ої танкової армії. У селі Гороб'ївка, що в Дворічанському районі, навели лад біля пам'ятника загиблим воїнам та провели його косметичний ремонт.

«З моменту закінчення війни пройшло вже 74 роки. Чим більше часу відділяє нас від цього дня, тим важливіше стає наше завдання – передати молодому поколінню правдиву історію про те, кому ми зобов'язані життям. Наш обов'язок – пам'ятати про це, дбайливо зберігати кожну крихту правди про війну. Ми не маємо морального права забувати про тих, хто звільнив нашу землю від нацистської навали, хто поліг у боротьбі з гітлерівцями за нашу свободу і незалежність. Пам'ять про наших дідів і прадідів, які віддали своє життя заради миру і продовження життя, назавжди залишиться в наших серцях», – підкреслив Дмитро Шенцев.

11 липня 2019 18:30
'site2018:subscribe.form' is not a component