Дмитро Шенцев: Питання Донбасу та Криму неможливо вирішити без участі їх мешканців

Дмитро Шенцев: Питання Донбасу та Криму неможливо вирішити без участі їх мешканців

Україна знаходиться в такому геополітичному стані, в якому без США та без Росії вирішити питання миру неможливо. Таку думку в інтерв'ю ІА «Факт» висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Дмитро Шенцев.

«Ми не зможемо вирішити питання Донбасу та Криму без участі їх мешканців. І спочатку ми повинні відповісти на питання: навіщо влада всі ці роки робила все, щоб вони не хотіли повернутися в Україну? Якщо ми говоримо, що Крим - це Україна, а я вважаю кримчан своїми співгромадянами, як можна відрізати їх від води, від світла, заганяти в блокаду? Те ж саме з Донбасом. Якщо це наші пенсіонери, наші діти, як же можна було з ними так вчинити?» - зазначив політик.

За його словами, вирішити конфлікт на сході України можна виключно шляхом прямих переговорів з РФ. «Ніхто за нас нашу проблему не вирішить. І Порошенко про це прекрасно знав. Йому просто була вигідна ця ситуація. Прикриваючись псевдопатріотичними гаслами, він тримав цю ситуацію підвішеною, розуміючи, що ніякого рішення в даному форматі немає і бути не може», - заявив опозиціонер.

На думку Дмитра Шенцева, Україна знаходиться в такому геополітичному стані, в якому без США і без Росії вирішити питання миру неможливо. «Знайти те рішення, яке влаштувало б усіх, - це перше завдання президента. Він повинен був літати в різні країни, вести переговори з усіма: і з Путіним, і з Трампом, і з Меркель, включаючи ЛНР і ДНР, щоб знайти компромісне рішення. Загальнодержавні цілі повинні бути вищими за особисті амбіції, в тому числі й політичні. Якби Порошенко думав як державник, він би намагався закінчити цю війну якомога швидше, за що, власне, його й обрали президентом. І тоді він міг би увійти в історію як людина, яка зупинила війну», - припустив народний депутат.

Політик переконаний - для врегулювання конфлікту в Україні також необхідно вдаватися до посередництва нейтральних країн. «Іншого шляху немає. Безумовно, має бути й уведення миротворчого контингенту. Смерті, втрати... Повірте, сім'ям загиблих по обидва боки все одно, хто правий, хто винен. Вони ненавидять усіх. Це велика проблема і велика рана. Вона швидко не загоїться. Але щоб хоч якось зменшити біль, потрібно спочатку зупинити стрілянину, зупинити смерть. Раз самі не можемо, давайте звертатися до миротворчого контингенту з нейтральних країн, до яких у обох сторін конфлікту нормальне ставлення. Спочатку зупинити стрілянину. Потім скасувати економічну блокаду. Потім прийняти ряд стабілізуючих законів. Перш за все, про амністію. Інакше як люди будуть повертатися, якщо немає амністії?» - зазначив парламентарій.

Наступний етап, за словами Дмитра Шенцева, - прийняття закону про особливий статус Донбасу. «Це вкладається в загальну формулу децентралізації, про яку говорив ще Євген Петрович Кушнарьов задовго до всіх цих конфліктів. Ми різні за менталітетом, за віросповіданням, за історичним минулим. Але якщо ми хочемо залишатися єдиною державою, однією сім'єю, ми повинні визнати, що ми не однакові. Визнати інших героїв, минуле, пріоритети. Слухати і чути інших. У нас цього немає, а влада довела неприязнь інакомислення до межі», - підсумував він.

13 червня 2019 11:39
'site2018:subscribe.form' is not a component