Кошти, які зароблені в регіонах, повинні залишатися на місцях, – Євгеній Мураєв

Кошти, які зароблені в регіонах, повинні залишатися на місцях, – Євгеній Мураєв

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК виступає за глибоку децентралізацію в Україні: гроші, зароблені громадами, повинні залишатися на місцях. Про це народний депутат Євгеній Мураєв заявив в ефірі ток-шоу «Головна тема. Вибори» на телеканалі «Україна».

«У центрі потрібно залишити абсолютний мінімум – фінансування апарату, армії, Міністерства закордонних справ, будівництво великих інфраструктурних об'єктів національного масштабу. На це повинні йти гроші, які держава отримує від державних монополій, від великих стратегічних підприємств, які знаходяться в держуправлінні. Фінансування інших проектів має відбуватися на місцях, громади самі мають право вирішувати, що будувати, які об'єкти інфраструктури розвивати», – повідомив народний депутат.

За його словами, реформа децентралізації, проведена владою, виявилася повністю неефективною. «Сьогодні регіони буквально оббирають, децентралізація не відповідає сподіванням, а більша частина податків все одно вилучається в центр, де або розкрадається, або віддається назад на території за так звану корупційну винагороду», – додав Євгеній Мураєв.

Він також заявив про необхідність провести в Україні й так звану культурну децентралізацію. «Що означає культурна децентралізація? Часто політики спекулюють на темах мови, віри, історії та всього іншого. Таким чином, дроблячи нас, розділяючи за ціннісними критеріями і по відношенню до багатьох життєвизначальних критеріях. Ми хочемо цю тему забрати та віддати на місцевий рівень. Щоб на місцевих референдумах люди вирішували, якою мовою спілкуватися, яким пам'ятникам стояти, як називатися вулицям і містам», – сказав політик.


14 червня 2019 23:48
'site2018:subscribe.form' is not a component