Борис Колесніков: Позаблоковий статус – гарантія безпеки України  та миру на її території

Борис Колесніков: Позаблоковий статус – гарантія безпеки України та миру на її території

Нейтральний статус гарантує Україні мир та безпеку. Таку думку висловив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в інтерв'ю виданню «Украина.ру».

«Досвід показує, що європейські нейтральні країни на кшталт Швеції, Фінляндії, Австрії, Швейцарії живуть не просто добре, а якщо порівняти з Україною, то здається, що на іншій планеті. Тому позаблоковий статус – це гарантія безпеки України та миру на її території», – зазначив політик.

Крім того, на переконання Бориса Колеснікова, влада в Україні повинна знаходитися в руках прем'єр-міністра та парламенту. «Україна повинна стати парламентською унітарною республікою з двопалатним парламентом. У верхній палаті – 29 представників, один від мільйона виборців. У нижній - 150 депутатів. Вся влада у прем'єр-міністра та парламенту», – підкреслив прем'єр-міністр Опозиційного уряду.

Що стосується причин корупції, то одна з них, на думку Бориса Колеснікова, закладена в коаліційній угоді. «Під час укладання коаліційної угоди триває торгівля міністерськими постами. Щоб цього не відбувалося, ми запропонували в новій Конституції статтю, згідно з якою партія, що перемогла, бере 50% плюс одне місце в парламенті та несе відповідальність за формування уряду. Правда, вона може, якщо захоче, сформувати коаліційний уряд, розділивши відповідальність з іншими партіями. У Генпрокуратури повинні залишитися функція представлення обвинувачення в судах. Пряма виборність суддів. Начальник муніципальної поліції проходить за конкурсом, потім він і сама поліція укладають договір з місцевим муніципалітетом і приступають до виконання своїх обов'язків», – зазначив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

На думку політика, нинішня українська влада є не прозахідною, а просімейною. «Вони все, що їм під руку не потрапить, тягнуть «в сім'ю». Такого типу політиків на Заході немає. Західний тип політика – це Девід Кемерон. Дивіться, він був проти Брексіта, але обіцяв по ньому провести референдум. Провів. Програв. І, розуміючи, що більшість британців за вихід з Євросоюзу, пішов у відставку, хоча міг і не робити цього. А наша українська політика – це «Весілля в Малинівці». Причому для нинішніх українських реалій це не художнє, а документальне кіно. Вітер змінився в одну сторону – всі одягнули будьонівки, а якщо в іншу – то наділи білогвардійські кашкети», – резюмував Борис Колесніков.

22 січня 2019 16:08
'site2018:subscribe.form' is not a component