Борис Колесніков: У питанні розпуску Ради є правові нестиковки. Але змінити парламент, який повністю втратив довіру виборців, необхідно

Борис Колесніков: У питанні розпуску Ради є правові нестиковки. Але змінити парламент, який повністю втратив довіру виборців, необхідно

«Традиція» українського парламентаризму – ввечері домовитися, а вранці прийти та зробити все навпаки. Так прокоментував провал голосування депутатами Верховної Ради поправок до виборчого законодавства прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в ефірі телеканалу «Україна» у четвер, 23 травня.

Він зазначив, що ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина фракція, яка проголосувала за всі запропоновані зміни. «По суті, мова йшла про повернення до виборчого законодавства 2006-2007 рр., де були і пропорційна система, і 3%-ий бар'єр. Це, на нашу думку, і думку багатьох наших колег, – єдина система, за якої неможливо «купити» собі округ за гречку. Що стосується відкритості або закритості списків – це спірне питання. Тому що всі партії і так зобов'язані опублікувати свої списки, і якщо вам не подобається хтось в ньому – виберіть іншу партію. Але за підсумком все вийшло в кращих «традиціях» українського парламентаризму – ввечері домовилися, а вранці прийшли та зробили все навпаки», – розповів Борис Колесніков.

Опозиційний прем'єр зазначив, що нові вибори не вирішать проблем України, так як вони не змінять систему держуправління. «Потрібні серйозні конституційні зміни. Потрібен двопалатний парламент, де в нижній палаті буде максимум 150 депутатів. А ці вибори – це так, просто зміна декорацій. Непогано, звичайно, але проблему це не вирішить», – підкреслив опозиціонер.

23 травня 2019 20:33
'site2018:subscribe.form' is not a component