Борис Колесніков: Україна - багатонаціональна країна, а влада намагається встановити мовну диктатуру

Борис Колесніков: Україна - багатонаціональна країна, а влада намагається встановити мовну диктатуру

Закон про державну мову є антиконституційним, посилює розкол в українському суспільстві, шкодить українським медіа, а також псує імідж України на міжнародній арені. Таку думку висловив прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков.

«Нинішня влада за своєю природою націоналістична, якщо не сказати, близька до нацизму. Всіма своїми діями майже п'ять років вона розколювала Україну. І це взялося не сьогодні. Цей розкол України почався ще в 2002 році з діяльності «Нашої України». Адже вони розповідали, що на Західній Україні всі вийшли мало не з бібліотеки Конгресу США, а на Сході могли вийти хіба що бандити з в'язниці. Тоді це принесло їм успіх. З усієї сьогоднішньої влади, ви подивіться уважно на списки і на посади, це все вихідці з тієї «Нашої України». Така політика як мінімум злочинна по відношенню до свого народу. А мовний закон - їх лебедина пісня», - заявив Борис Колесніков.

Мовний закон, вважає опозиційний прем'єр, грубо порушує статтю 10 Конституції України. «Причому влада виконання закону ще і спеціальними інспекторами контролювати хотіла, але схаменулись все ж. Краще б соціальних інспекторів ввели. Бачили б хоч, як живуть люди, спустилися б на землю», - акцентував Борис Колесніков.

Він підкреслив, що цей закон не підтримується і міжнародним співтовариством. Україна - багатонаціональна країна, а влада намагається встановити мовну диктатуру.

«У всіх народів України є свої традиції, амбіції, і такий закон далеко не всім сподобається. Угорщина, ось, ще до прийняття закону відреагувала жорстко, привівши до тями українську владу. Взагалі порівнювати українську владу з європейськими політиками - це все одно, що порівнювати махновців з декабристами. Якість одна й те сама. Часи різні», - сказав опозиціонер.

Крім того, вважає прем'єр-міністр Опозиційного уряду, закон завдав чергового удару і по вітчизняним ЗМІ. Рекламний ринок, за рахунок якого існує телебачення і радіо, і без того за п'ять років став в чотири рази меншим - багато в чому через мовні квоти на ТБ.

«Вся реклама просто піде на супутникові канали, в соціальні мережі, Інтернет, де люди звикли отримувати якісне ТБ і кіно на тій мові, на якій їм це зручно. Влада ж не може світовим засобам - «YouTube» або «Apple Music» - ввести обмеження українським законом. Тому всі йдуть туди. Молодь і так вже там. Тому з точки зору медіа - цей закон знищує українські медіа. А з точки зору громадянського суспільства - він підсилює його розкол. Ми сподіваємося, що парламентські вибори відправлять сьогоднішню владу на смітник історії, а всі подібні до цієї ініціативи останніх років будуть скасовані», - підкреслив Борис Колесніков.

30 квітня 2019 10:13
'site2018:subscribe.form' is not a component