Борис Колесніков: Україна має всі можливості для експорту газу та електроенергії

Борис Колесніков: Україна має всі можливості для експорту газу та електроенергії

Резерви атомної енергетики дозволяють Україні організувати експорт електроенергії. Таку думку висловив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в інтерв'ю газеті «Сегодня».

За його словами, Україні необхідно нарощувати не тільки виробництво, але й споживання електроенергії. «Наприклад, залізниця у нас недостатньо електрифікована. Так, влада дещо робить для розвитку в Україні парку електромобілів, але, скажімо, у нас до сих пір немає представництва «Тесла». Чому? А адже розвиток такого парку безпосередньо пов'язаний зі зменшенням поставок в Україну нафтопродуктів, тобто знову-таки з енергобезпекою», - зазначив Борис Колесніков.

На думку опозиційного прем'єра, у країни є всі можливості експортувати електроенергію.

«Резерви нашої атомної енергетики не вичерпані. Ми нарощуємо і власний видобуток газу, тому нічого не заважає через 5-6 років почати також експорт «блакитного палива», - додав опозиційний політик.

А ось перехід на «зелену енергію», на думку Бориса Колеснікова, найближчим часом навряд чи можливий.

«Розмови про перехід на «зелену енергію» для нас - утопія. Так, вона є, і нею треба займатися, вона розвиватиметься, але... Треба розуміти, що масова «зелена енергія» - справа дуже багатих країн. Наприклад, США в 2007 році на підтримку видобутку біопалива з кукурудзи витратили 56 мільярдів доларів! Це приблизно половина ВВП України. Тому багато електростанцій в світі працюють на вугіллі, запасів якого в Україні вистачить на 400 років (це доведені дані). Вугілля - основа нашої енергетичної безпеки. Адже вуглеводнів в країні власних недостатньо, особливо нафти, щоб закрити свої потреби», - підсумував Борис Колесніков.


08 лютого 2019 10:17
'site2018:subscribe.form' is not a component