Борис Колесніков: Тільки нова Конституція дозволить Україні відродити економіку і повернути мир

Борис Колесніков: Тільки нова Конституція дозволить Україні відродити економіку і повернути мир

Незважаючи на те, що Конституції України виповнилося всього лише 23 роки, вона вже не відповідає сучасним реаліям і не є ефективною правовою основою держави. Країна потребує нової Конституції, вважає прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков.

«Основному закону України – 23 роки. Це – невеликий термін, але, на жаль, на сьогоднішній день він сильно застарів і втратив ефективність. Я завжди наводжу приклад Конституції США. За більш ніж 230 років існування до неї було внесено всього 27 поправок (включаючи скасування рабства, введення і скасування «сухого закону»)! Це – яскравий приклад ефективної конституції», – написав Борис Колесніков на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що ще три роки тому разом з Опозиційним урядом розробив проект абсолютно нової Конституції, яка покликана виключити дуалізм влади і провести повноцінну децентралізацію.

«Її мета - передача влади на місця, створення парламенту на 150 депутатів у Нижній палаті, і по одному сенатору від мільйона виборців у Верхній. Президент обирається в парламенті і має суто церемоніальні функції. Якщо ми хочемо побудувати успішну країну, вона повинна бути виключно парламентської. Перебування влади в декількох руках веде до неефективного управління. У західних країнах 90% законів приймаються з ініціативи уряду. В Україні – 20%. Це говорить про те, що у нас парламентсько-президентська республіка не працює», – вважає опозиційний прем'єр.

Борис Колесніков підкреслив, що ідеї, закладені в новій Конституції, сприятимуть викоріненню корупції. «Ми впевнені в тому, що її корінь лежить у формуванні правлячої коаліції. Саме тут починається поділ «портфелів». У нашій Конституції «стрижневим» пунктом є формування коаліції. Партія, яка перемогла на виборах, отримує 50% +1 мандат. В результаті вона може формувати коаліцію, але може діяти і самостійно», – акцентував політик.

«Упевнений, тільки нова Конституція дозволить Україні відродити економіку і повернути мир!» – резюмував Борис Колесніков.

28 червня 2019 11:37
'site2018:subscribe.form' is not a component