Борис Колесніков: Зараз Україні потрібні навіть не податкові реформи, а верховенство права для інвесторів

Борис Колесніков: Зараз Україні потрібні навіть не податкові реформи, а верховенство права для інвесторів

Забезпечивши верховенство права, Україна дасть потужний імпульс економічному розвитку, заявив прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в інтерв'ю газеті «Сегодня».

За його словами, сьогодні Україна вкрай потребує іноземних інвестицій. «І грузинський уряд, і всі балтійські країни, Польща і Чехія, КНР йшли, в тому числі, на індивідуальні пільги для світових корпорацій, щоб вони відкрили свої підприємства в цих країнах. Словаччина стала одним з найбільших виробників автомобілів, 25-30 млрд євро ВВП виходять тільки в одному секторі», – зазначив опозиційний прем'єр.

Крім того, економічному розвитку посприяє повернення Донбасу, хоча б на етапі зняття блокади. «Щоб перекинути м'яч на поле опонента, необхідно надати особливий статус всім 25 регіонам України. Зокрема, в питаннях мовної та гуманітарної політики», – додав він.

За його словами, для забезпечення верховенства права необхідно міняти судову систему. «Потрібно подумати над судом присяжних, виборністю суддів. У нас дуже модно говорити про корупцію, амністії капіталів. Але перше, що нам потрібно – нульова декларація. Коли все – подобається їм це чи ні – заповнять декларацію. Це буде старт, народження нової української економіки і нової України», – заявив Борис Колесніков.

На його думку, без нульової декларації ані НАБУ, ані САП, ані НАЗК не зможуть побороти корупцію.

«Коли 35 млн дорослих заповнять декларацію, ніякий чиновник не скаже – я їжджу на мерседесі, який взяв у одногрупника Васі, і живу в багатомільйонному пентхаусі подружки Глаші. Не буде цього чистого аркуша, ще 10 років борсатимемося, якщо не втратимо незалежність. Я був в корейської корпорації з оборотом в $10-12 млрд на рік, що солідно навіть за світовими мірками. Це було в 2011-му, а у них податкова була останній раз в 1994 році. У 97-му їм один раз подзвонили. Розумієте, наскільки висока повага до бізнесу, які прозорість і довіру? Цю атмосферу потрібно переймати і нам», – підкреслив Борис Колесніков.
27 квітня 2019 10:10
'site2018:subscribe.form' is not a component