Борис Колесников показал украинским студентам-аграриям крупнейший форум в Париже

Борис Колесников показал украинским студентам-аграриям крупнейший форум в Париже

C 26 лютого по 1 березня тридцять студентів провідних аграрних вузів України відвідали столицю Франції. Поїздку організував благодійний Фонд Бориса Колеснікова в рамках всеукраїнського освітнього конкурсу «Агро 2019». Проект проводився Фондом для юних аграріїв, які прагнуть розвивати вітчизняний агропромисловий комплекс і власний бізнес. Нагородою для найкращих конкурсантів став візит на паризький профільний форум SIMA 2019.

У провідній галузевій виставці взяли участь 1800 компаній з 42 країн і 240 тисяч відвідувачів. Переможці конкурсу «Агро» протягом двох днів знайомилися з представленими на ній досягненнями світової аграрної сфери. Вони побачили новітнє обладнання, техніку загального і спеціального призначення, нові виведені породи тварин і сорти рослин; ознайомилися з провідними технологіями і програмним забезпеченням; по виставковим зразкам простежили всі етапи робіт в сільському господарстві та тваринництві.


Студенти вивчили продукцію флагманів світового ринку: John Deere (США), CLAAS (Німеччина), New Holland (Голландія), Case (Італія), Amazone (Німеччина), Kuhn (Швейцарія), Kverneland (Норвегія), Poettinger (Франція). Побували аграрії й біля стендів вітчизняних виробників техніки та обладнання – HARP, «Лубнимаш», «Заводу Кобзаренка», Dlight, а також виробника добрив «Українська органіка». Крім того, молоді фахівці відвідали павільйон, де були представлені понад 400 голів молочних і м'ясних порід великої рогатої худоби; побачили конкурс тварин в форматі шоу.

На виставці до переможців конкурсу «Агро 2019» приєднався Президент благодійного Фонду Борис Колесніков. Разом вони подивилися на новинки та інновації, обговорили стан глобального агропрому. «Ми привезли в Париж кращих молодих аграріїв України, які прийдуть на зміну визнаним фахівцям. Тут вони побачили, що передове сільське господарство у всьому світі є гнучким, експериментальним, фінансово грамотним. Новачки з розумним і творчим підходом – такі, як наші студенти – з легкістю можуть досягти успіху в цій сфері, і це їх дуже надихнуло на нові ідеї, доопрацювання існуючих проектів стартапів і впровадження їх в нашій країні. Фонд запропонує студентам побудувати бізнес і підтримає їх в цьому починанні. Наше завдання – дати шанс і можливість молодим підприємцям заявити про себе і свої бізнес-кейси», – зазначив Борис Колесніков.


Юні аграрії не приховували емоцій і вражень від відвідування одного з найбільших галузевих форумів у світі. Кажуть – виставка SIMA поставила перед ними високу планку.

«У минулому році в числі переможців конкурсу «Агро 2018» я відвідував експозицію Fieragricola 2018 у Вероні. В цьому році у мене з'явилася можливість побувати на SIMA, порівняти новинки, простежити розвиток багатьох інноваційних методів і технологій. Завдяки таким поїздкам, відкритому обміну досвідом та пропозиціями створюється єдиний для світу економічний простір. Ми бачимо, в якому напрямку розвивається галузь, що нам необхідно зробити, щоб український АПК, незалежно від напрямку і величини господарства, був рентабельним і відповідав найвищим світовим стандартам», – розповів Антон Шевченко, переможець конкурсу з Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь).


«SIMA – це єдність технологій, фермерства і турботи про навколишнє середовище. В контексті мого проекту для конкурсу Фонду «Міні-ферма з лабораторією трансплантації ембріонів ВРХ» для мене був особливо важливим і цікавим сектор тваринництва і ветеринарії. Треба було бачити, з яким захопленням українські студенти вивчали нову виставкову спецтехніку та її параметри, оцінювали роботу обладнання і результати праці тваринників! Упевнений, більшість з нас вже думають, як можна застосувати побачене, побудувати машини, запропонувати технологію», – розповів Валерій Петруша, студент Дніпровського державного аграрно-економічного університету.

Фонд Бориса Колеснікова підготував для студентів цікаву екскурсію по столиці Франції з відвідуванням основних визначних пам'яток Парижа – Тріумфальної арки, Ейфелевої вежі, Собору Паризької Богоматері, Лувру.


Нагадаємо, це був другий конкурс «Агро». У минулому році в проекті взяли участь 1500 студентів з 20 аграрних вузів України. Тридцять переможців конкурсу відвідали міжнародну сільськогосподарську виставку Fieragricola 2018 у Вероні (Італія). Отриманий в поїздці досвід юні аграрії в майбутньому застосують в рідній Україні.

28 лютого 2019 20:45
'site2018:subscribe.form' is not a component