Борис Колесніков: Відкриття ринку землі в умовах тотальної бідності та злиднів призведе до скуповування земель за безцінь

Борис Колесніков: Відкриття ринку землі в умовах тотальної бідності та злиднів призведе до скуповування земель за безцінь

Відкриттю ринку землі мають передувати реформи, які б значно підвищили рівень життя українців, проживаючих у сільській місцевості. Про це заявив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков під час спілкування з жителями смт Новоекономічне Покровського району Донецької області.

На думку політика, для того, щоб фермерські господарства по-справжньому відбулися, держава повинна надати їм підтримку. «На Заході, наприклад, це чудово розуміють. 48% бюджету ЄС – допомога селу. У нас же такий підхід чомусь розуміти відмовляються, незважаючи на всі палкі промови про побудову «аграрної наддержави». Наприклад, протягом усіх років незалежності селяни залишали в своєму розпорядженні ПДВ – це 20% коштів. У 2015-2016 році нинішня влада відібрала і це. Як село може розвиватися, якщо немає «оборотки», а банківські кредити видаються під 20% і більше? Потрібно повернути селянам ПДВ, це як мінімум, щоб фермери відчули себе справжніми господарями землі і давали продукт з високою доданою вартістю», – зазначив прем'єр-міністр Опозиційного уряду.

За його словами, необхідно також підняти ціну за оренду паїв. «На сьогоднішній день плата за землю пайовикам – від $50 до $100 за 1 га. Оренда української землі точно коштує не менше $100 за 1 га, а так і всі $150-200. У Донецькій області, наприклад, середній пай – 5,5 га. Візьміть сім'ю пенсіонерів – 11 га. Якщо по $150 – це $1650. На рік – це 45 тис. грн. Тобто, на місяць по 4000 грн кожна сім'я пенсіонерів буде отримувати», – зазначив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

За словами політика, орендна плата повинна виплачуватися щомісяця. «Поки люди не відчують орендну плату як додаткову пенсію, ми вважаємо, що продавати землю неможливо, тому що її скуплять за безцінь», – акцентував політик.

Борис Колесніков переконаний, що без проведення всіх необхідних реформ введення ринку землі – неможливо. «Люди повинні відчути справжню ціну землі. Тоді вони задумаються, чи потрібно продавати землю, або ж краще передати у спадок. Тільки провівши всі необхідні реформи, років через п'ять перехідного періоду, можна говорити про введення вільного ринку землі. А зараз влада хоче просто обдурити людей – відкрити ринок і скупити все за безцінь, користуючись загальними злиднями і бідністю. Цього допустити не можна», – підкреслив опозиційний прем'єр.

13 лютого 2019 08:55
'site2018:subscribe.form' is not a component