Борис Колесніков: Податки можна назвати справедливими тільки тоді, коли їх сплачують всі

Борис Колесніков: Податки можна назвати справедливими тільки тоді, коли їх сплачують всі

Запровадженню справедливої ​​системи оподаткування повинна передувати відмова від зайвих витрат на органи державної влади. Таку думку висловив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в інтерв'ю газеті «Сегодня».

За його словами, податки можна назвати справедливими тільки тоді, коли їх платять усі. «Коли Болгарія увійшла до ЄС, там зробили формулу «10–10–10». Тобто ПДВ – 10%, податок на прибуток – 10% та прибутковий - 10%. За рахунок цього Болгарія залучала більше інвестицій, ніж інші країни Східної Європи. Таку формулу можна спробувати і у нас, але спочатку потрібно відмовитися від зайвих витрат на владу», – зазначив прем'єр-міністр Опозиційного уряду.

Як приклад Борис Колесніков навів ситуацію, що склалася в Пенсійному фонді. «Зараз в Пенсійному фонді 110 тисяч осіб на 13 мільйонів пенсіонерів. А вчергове оформляють пенсії, умовно кажучи, до 1 мільйона в рік. Якщо ці цифри порівняти, вийде, що на 1 співробітника Фонду – аж 10 клієнтів в рік! І це не основний приклад, якщо взяти число податківців та діючих підприємств, там теж цифри вражають», – додав опозиційний політик.

Крім того, за його словами, щорічно в результаті контрабанди бюджет України втрачає колосальні кошти. «Німці підрахували, що через контрабанду Україна втрачає в рік 5 мільярдів доларів! А просимо в борг мільярд... Тут не потрібні тисячі корумпованих співробітників, а необхідні прозорість процесу, передові технології», – підкреслив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Не менш актуальна проблема, за словами Бориса Колеснікова, пов'язана з ввезенням в Україну автомобілів на «евробляхах».

«Країну наводнили відвертим мотлохом, та ще й навколо цього організовують політичні акції та рухи. Думаю, пройде не так багато часу, і з'ясується, хто за цим всім стоїть... Але самі власники «евроблях» – не злочинці, просто люди, які не мають великих доходів, побачили можливість недорого придбати машину», – зазначив опозиціонер.

Борис Колесніков вважає, що в питанні «евроблях» прийшов час поставити крапку.

«По-перше, потрібно скасувати всі акцизи - Україні тут нічого захищати, бо вона нічого не виробляє. По-друге, всім дати можливість за 20% ПДВ розмитнити цей еврохлам (але тільки за наявності оригіналу рахунку за машину). Ось приклад, багато власників «евроблях», особливо молодь, купили таку машину за 1500-2000 доларів. А зараз їм пропонують віддати 1800 за розмитнення. В такому випадку вони просто кинуть машину, її утилізувати державі потім дорожче обійдеться... А якщо власник машини за 1500 доларів, який має оригінал рахунку (інакше це шахрай, всі повинні розуміти), заплатить 20%, то це всього лише 300 доларів. І людина їздитиме на законних підставах. А потім вже можна вводити норми типу Евро5, Євро-6 і так далі. Повинна бути в цьому питанні стратегія», – підкреслив Борис Колесніков.


07 лютого 2019 11:22
'site2018:subscribe.form' is not a component