Борис Колесніков: Ми повинні підняти статус соцінспекторів, адже вони – головна опора соціальної держави

Борис Колесніков: Ми повинні підняти статус соцінспекторів, адже вони – головна опора соціальної держави

Україні необхідно підняти статус соціальних інспекторів, так як саме вони є опорою по-справжньому соціальної держави. Про це заявив прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков за підсумками зустрічі з соціальними інспекторами Костянтинівки (Донецька область).

Він зазначив, що Україна повинна почати переймати досвід тих країн, які змогли побудувати соціально захищені держави. «Які країни зараз найуспішніші в соціальному плані? Звичайно, це Північна Європа. Там соціальний інспектор відповідає за все, в будь-якій соціальній державі такий інспектор - це людина №1. Вони навіть багато в чому є важливішими, ніж армія і поліція. Він знає, кому потрібні, а кому ні субсидії, як живе кожна сім'я, які в неї проблеми, хто і як вчиться в школі. А у нас держава часто допомагає тим, хто цього не потребує, а тим, хто потребує – не допомагає. Тому підняти статус соціального інспектора в Україні, безумовно, потрібно», – заявив Борис Колесніков.


Політик вважає, що впровадження передових інформаційних технологій, зокрема в сфері програмного забезпечення, зможе полегшити роботу соціальних служб. «Необхідно зробити єдину соціальну карту, єдину базу даних. У нас сьогодні ввели ID-картки замість паспортів, але з ними потрібно ще носити довідку про прописку. Це смішно! Не потрібно винаходити велосипед. Є досвід Швеції, Данії, США, де ці служби працюють на дуже високому рівні. Потрібно просто переймати кращий світовий досвід. Нічого неможливого немає», – підкреслив опозиційний прем'єр.

За словами Бориса Колеснікова, в Україні зараз близько 13 мільйонів пенсіонерів, і практично всім їм потрібна допомога не тільки з боку держави, а й бізнесу. «У нас зараз 50% бюджету знаходиться в тіні. І, щоб пенсія зросла вдвічі, досить і того, щоб всі просто платили «білу» зарплату. Це дуже важливо, це – соціальна відповідальність. Як би це не звучало, але, якщо ви платите зарплату в конверті, значить, ви обманюєте наших старих і наших бюджетників», – резюмував політик.


06 липня 2019 10:00
'site2018:subscribe.form' is not a component