Борис Колесніков: Ключові пункти програми Олександра Вілкула – це мир та децентралізація України

Борис Колесніков: Ключові пункти програми Олександра Вілкула – це мир та децентралізація України

Виборці Олександра Вілкула та ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – це прагматики, які хочуть вивести Україну з глобальної кризи. Таку думку висловив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков в інтерв'ю виданню «Украина.ру».

За його словами, виборець ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ проживає по всій території України. «Наш виборець – той, хто цінує нашу країну. По Києву висять рекламні плакати, котрі пропонують допомогти тим, хто хоче поїхати з України. Наш виборець – той, хто вирішив в ній залишитися. Це прагматики, які хочуть вивести Україну з глобальної кризи», – зазначив опозиціонер.

На думку Бориса Колеснікова, ключові пункти програми Вілкула – це мир та децентралізація України. «У центра повинні залишитися тільки чотири основні функції: оборона, безпека, зовнішня політика, а також інфраструктура – і тільки та, створити й управляти якою регіональній владі не під силу. Усі інші функції передати областям, містам і районам», – зазначив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Що стосується мовної проблеми, на переконання Бориса Колеснікова, її можна було вирішити ще в 1996 році, закріпивши в Конституції державний статус за двома мовами – українською та російською. «Тепер державний статус повинен зберегтися за українською мовою, але кожна обласна рада має право на своїй території вводити другу офіційну. Наприклад, на Закарпатті це може бути угорська, а в областях на Південному Сході і частково в Центрі – російська. І ця позиція з мовного питання – проукраїнська. У Фінляндії усього 5% розмовляють шведською мовою, але там дві державні мови, а подивіться на досвід Канади та Швейцарії», – зауважив опозиційний політик.
22 січня 2019 16:30
'site2018:subscribe.form' is not a component