Борис Колесніков анонсував старт всенародного обговорення проекту нової Конституції України

Борис Колесніков анонсував старт всенародного обговорення проекту нової Конституції України

Проект Конституції України, розроблений Опозиційним урядом, найближчим часом буде скерований на всенародне обговорення. Про це повідомив Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, прем'єр-міністр Опозиційного уряду Борис Колесніков.

Ідеї, закладені в проекті Конституції, за словами Бориса Колеснікова, дозволять в зародку знищити джерело української корупції.

«Корінь української корупції закладений у формуванні правлячої коаліції. Саме тут починається розподіл портфелів. Тому в нашій Конституції стрижневим каменем є саме формування коаліції. Ми пропонуємо, щоб партія, яка перемогла на виборах, отримала 50% + 1 мандат. Тобто, вона може або формувати коаліцію, або діяти самостійно. Але всі повинні розуміти, хто несе відповідальність», - зазначив прем'єр-міністр Опозиційного уряду.

На думку Бориса Колеснікова, президентська модель правління себе вичерпала.

«Досвід шести президентських каденцій показує, що глави держави несли країні лише війну та розруху. А якщо результат - вкрай негативний, значить президентська модель себе вичерпала», - додав Голова Політради ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

За словами Бориса Колеснікова, системні реформи в країні неможливі без прийняття нового Основного закону.

«Простота, прозорість та користь - три складові, які визначають наш підхід до Конституції. Починаючи з 2014-15 рр. проект Основного закону, який запропонував Опозиційний уряд, постійно видозмінювався та вдосконалювався. Сьогодні ми вирішили поставити крапку і, вислухавши думки експертів, відправити його на всенародне обговорення», - зазначив політик.

Борис Колесніков також звернув увагу на той факт, що деякі кандидати в президенти активно користуються концепцією Конституції, яку розробив Опозиційний уряд.

«Ми пишаємося тим, що лідер президентських перегонів запозичив основні статті нової Конституції у нас. І я кажу про це без жодної іронії. Абсолютно не важливо, хто буде автором нової Конституції. Якщо ми почнемо занурюватися в авторство Конституції США: Джефферсон, Гамільтон, Медісон, Вашингтон - це все не важливо. Головне - те, що це успішно працює вже 230 років», - підкреслив прем'єр-міністр Опозиційного уряду.

23 січня 2019 16:01
'site2018:subscribe.form' is not a component