Більше 70-ти мерів міст і голів ОТГ з усієї України підтримали ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК Мураєва-Вілкула-Кернеса – в парламенті потрібні люди справи

Більше 70-ти мерів міст і голів ОТГ з усієї України підтримали ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК Мураєва-Вілкула-Кернеса – в парламенті потрібні люди справи

Лідер партії ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК Євгеній Мураєв і мери українських міст – члени ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – прийняли резолюцію про об'єднання зусиль для проведення глибокої економічної, культурної та гуманітарної децентралізації в Україні.

Резолюція про співпрацю прийнята за результатами Форуму «Майбутнє міст», який відбувся 9 липня в Харкові. У Форумі взяли участь 28 міських голів та 64 представника органів місцевого самоврядування.

Учасники зустрічі делегували ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК підтримувати в новому парламенті всі ініціативи, спрямовані на проведення глибокої децентралізації.

«Тільки ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК зможе провести в Україні справжню децентралізацію. Партія зібрала під своїми прапорами мерів міст, промисловців, бізнесменів, підприємців, представників ОТГ, селищних і сільських рад. Ми постійно працюємо з людьми, знаємо їхні сподівання і проблеми, – сказав під час виступу міський голова Харкова Геннадій Кернес. – В останні роки будь-який проект потрібно було узгоджувати з Києвом. Все стало політикою, за все попередня влада вимагала відкати. Ми проти такого підходу!»


У резолюції Форуму йдеться, що у центру мають залишитися тільки загальнонаціональні функції управління: зовнішня політика, кредитно-грошова політика; збройні сили; державна безпека; реалізація національних і міжнародних інфраструктурних проектів.

Тим часом громади потрібно наділити такими повноваженнями: розпорядження інфраструктурними об'єктами, дорогами (крім доріг національного та міжнародного значення), гуманітарною сферою, дошкільною, шкільною та середньою спеціальною освітою, медициною. Судді повинні обиратися безпосередньо в громадах, за допомогою прямого таємного голосування. Поліцію – підпорядкувати муніципалітетам.

«Ми, представники місцевого самоврядування, і партія «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» – це ті об'єднуючі чинники, які повинні зробити все, щоб наша країна була сильною і неподільною, – сказав на Форумі мер Ужгорода Богдан Андріїв. – Українці в Запоріжжі, Харкові, Одесі чи Львові нічим не відрізняються. Всі ми любимо нашу країну і бажаємо їй процвітання».


Для досягнення цієї мети, заради відновлення миру в країні, а також вирішення економічних і соціальних проблем, ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК готовий об'єднуватися у Верховній Раді зі здоровими політичними силами.

«У мене сьогодні таке відчуття, що ми обираємо не Раду, а естраду, – зауважив лідер ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Євгеній Мураєв. – Але в парламенті повинні бути професіонали. І я вважаю, що команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ сама професійна. В її складі – люди справи. Вони знають, що необхідно кожному місту чи селу, їм не потрібні команди з Києва. Я абсолютно впевнений, що після подій 2014 року наша країна встояла тільки завдяки органам місцевого самоврядування. І зараз територіальні громади показують максимальну ефективність не завдяки уряду, а всупереч йому, борючись за кожну копійку та її ефективне використання».

За словами Євгенія Мураєва, 1575 законопроектів, розроблених ОПОЗИЦІЙНИМ БЛОКОМ, створюють нову формулу країни, в якій здійснити не декларативна, а повна і всеосяжна децентралізація.

«Перемога ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ на виборах до Верховної Ради стане і перемогою сил миру, прогресу, творення», – зазначено в резолюції.


09 липня 2019 14:39
'site2018:subscribe.form' is not a component