Бахтеєва розповіла, як захистити аптечний ринок від монополізації

Бахтеєва розповіла, як захистити аптечний ринок від монополізації

Народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва та Ігор Шурма спільно з колегами по парламенту та медичними фахівцями розробили законопроект №10211, впровадження якого дозволить захистити фармринок від монополізації. Крім того, прийняття закону забезпечить ефективну конкуренцію в сфері роздрібної торгівлі лікарськими препаратами та право пацієнтів вибирати зручну та вигідну для себе аптеку.

«Україна - країна з високорозвиненою фармацевтичною промисловістю. У нас зареєстровано близько 14 тисяч найменувань лікарських препаратів. Така кількість свідчить про те, що на ринку в них є потреба», - зазначила Тетяна Бахтеєва.

Політик повідомила, що підготовлений законопроект №10211 на відміну від альтернативного №8591 не дозволить знищити конкуренцію на аптечному ринку та позбавити людей доступу до ліків.

 

Тетяна Бахтеєва підкреслила, що одіозний законопроект № 8591 Ірини Сисоєнко про нові правила для аптек приймати не можна, оскільки він здатний знищити конкуренцію на аптечному ринку та ускладнити доступність самих аптек, відповідно, зробивши для людей ціни на медикаменти тільки вищими.

У цьому документі, наприклад, встановлено мінімальну відстань між аптеками в 500 метрів, що абсолютно неприйнятно для сільської місцевості, а також і для лікарень з реанімаційними відділеннями.

«У лікарнях необхідно мати аптечні пункти для оперативної закупівлі можливих витратних матеріалів та необхідних препаратів, - підкреслила депутат, - а монополія за кількістю найменувань аптек призведе до того, що існуюча мережа буде зруйнована, а на її місці просто з'явиться нова аптечна мережа від самих виробників».

«Ми категорично проти такого, тому що монополії бути не повинно. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК за здорову конкуренцію серед аптек. Кожен з нас має право піти і купити там, де він бажає, і за відповідною ціною», - заявила опозиційний депутат.

Вона впевнена, що підготовлений законопроект №10211 буде підтриманий і прийнятий парламентом. «Законопроект №10211 повністю гарантує забезпечення через аптеку кожному українцеві якісних препаратів. Крім того, документ вимагає обов'язкову наявність касових апаратів в аптеках, щоб уникнути продаж фальсифікованих препаратів і контрабанди. Це потрібні і правильні умови. До того ж, один із співробітників повинен мати спеціальну освіту. І жодних вимог до відстані між аптеками. Таке регулювання - приклад сучасного європейського підходу до продажу медикаментів, за якого дотримується відповідальність держави за їх якість», - резюмувала Тетяна Бахтеєва.

11 квітня 2019 17:00
'site2018:subscribe.form' is not a component