Бахтеєва «відправила» Супрун до Нью-Йорку вчитися боротьбі із кором

Бахтеєва «відправила» Супрун до Нью-Йорку вчитися боротьбі із кором

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Тетяна Бахтеєва порадила т.в.о. міністра охорони здоров'я Уляні Супрун відволіктися від написання «корисних порад» в Фейсбуці, і зв'язатися з керівником міського департаменту охорони здоров'я Нью-Йорка Оксіріс Барбот. На думку Бахтеєвої, таким чином Супрун дізнається про те, як правильно захищати населення від кору.

Тетяна Бахтеєва розповіла, що Нью-Йорк оголосив надзвичайну ситуацію через спалах кору при тому, що в місті зареєстровано всього 285 випадків зараження, а летальні випадки і зовсім не зафіксовані. При цьому в Україні з початку 2019 року на кір захворіли понад 37 тисяч людей, а від ускладнень померли вже 14 українців.

«Згідно з розпорядженням мера Нью-Йорка, будь-яка нещеплена від кору людина, котра знаходиться на території дії надзвичайного стану, зобов'язана пройти вакцинацію протягом 48 годин. При цьому український МОЗ не робить нічого для того, щоб подолати кір, показники захворюваності зростають в космічній прогресії», - розповіла Бахтеєва.

Вона також нагадала, що Україна посідає перше місце із захворюваності на кір серед країн Європи. «У період з 2016-го по 2018 рік кількість хворих на кір в Україні збільшилася в 500 разів. Тільки в 2018 році понад 53 тисячі українців перехворіли на кір, 16 - померли», - розповіла депутат.

За словами Бахтеєвої, зі спалахами кору борються у всьому світі - міста й регіони зарубіжних країн своєчасно забезпечуються вакцинами. Тим часом в українських лікарнях немає ані ліків, ані вакцин. «Українські лікарі, вчені, медичні експерти б'ють на сполох та закликають МОЗ терміново вжити заходів і зупинити насування епідемію кору», - зазначила парламентарій.

На думку Бахтеєвої, т.в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, маючи подвійне громадянство, не чує українських фахівців.

«Може Супрун варто прислухається до порад своїх співвітчизників американців?! Їй потрібно відволіктися від написання «корисних порад» в Фейсбуці, і зателефонувати керівникові міського департаменту охорони здоров'я Нью-Йорка Оксіріс Барбот. Можливо, пані Барбот розповість своїй співвітчизниці Супрун, як правильно захистити населення від кору», - підкреслила Бахтеєва.

11 квітня 2019 12:02
'site2018:subscribe.form' is not a component