Артур Мартовицький: Закон про ринок електроенергії дозволить споживачам обирати вигідних для себе постачальників послуг

Артур Мартовицький: Закон про ринок електроенергії дозволить споживачам обирати вигідних для себе постачальників послуг

Питання тарифів житлово-комунальних послуг для населення завжди було дуже чутливою і заполітизованою темою, якою багато політиків намагалися маніпулювати, сіючи смуту і вводячи в оману українців. Тому, варто відзначити, що введення в дію з 1 липня Закону про ринок електроенергії не має на увазі збільшення тарифів для населення.

Разом з тим, всупереч побоюванням окремих учасників втратити свій потенційний прибуток, ринок вимагає переформатування і впровадження нової конкурентної моделі. Про це 16 травня під час інтерв'ю в кулуарах парламенту повідомив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Артур Мартовицький.

Наприклад, в нашій безконтрольної реальності ціна на газ за останні 5 років збільшилася вже більш ніж в 10 разів. Переймаючись питанням чи потрібен повноцінний ринок електроенергії Україні, варто вирішити, а чи потрібно нам стабілізувати ситуацію в паливно-енергетичному комплексі та отримати рівні конкурентні умови для всіх його учасників.

Як зазначив Артур Мартовицький, прийнятий Закон про ринок електроенергії, який має запрацювати з 1 липня 2019 року, дозволяє споживачам самостійно обирати оптимальних для себе постачальників послуг. Більш того, якщо ринок своєчасно не запустити, то імідж України на європейському ринку може значно постраждати.

Крім того, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) є тим саме тим регулятором, який визначає ціни за електроенергію для населення і промисловості. НКРЕКУ також стане регулятором ринку електроенергії, контролюючи рівень тарифів на послуги з метою уникнення стрибків і перепадів ціни.

«Якщо ринок не запустити зараз, з 1 липня, то альтернативні пропозиції запустити його з 1 квітня 2020 року теж можуть не спрацювати. І тоді взагалі не факт, що ринок коли-небудь почне ефективно функціонувати. Навіщо тоді влади вводити людей в оману, що Україна прагнутиме до Європейського співтовариства?» - задав обгрунтоване питання опозиціонер.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі ринку запланований на липень 2019-го. Перехід передбачений законом "Про ринок електроенергії", який передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС.

16 травня 2019 17:28
'site2018:subscribe.form' is not a component