Артур Мартовицький: Мовний законопроект має обговорюватися в українському суспільстві, а не в пустій залі Верховної Ради

Артур Мартовицький: Мовний законопроект має обговорюватися в українському суспільстві, а не в пустій залі Верховної Ради

Вся Україна спостерігає, як в майже порожньому залі пленарних засідань розглядається така важлива за своїми наслідками для країни законодавча ініціатива – законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький заявив, що його обговорення має проходити в українському суспільстві, а не в пустій залі Верховної Ради, а сам законопроект в обов'язковому порядку пройти схвалення Венеціанською комісією.

Політик вважає, що на перше місце повинні ставитися права та інтереси людей, які хочуть жити і спілкуватися у відкритому світі, а не в «мовній резервації». В той же час, автори законопроекту стверджують, що одним із його завдань є розвиток української мови, як «самобутньої мови титульної нації». На думку народного депутата, таким чином вони зазіхають на основу конституційного ладу – замість народу України, багатонаціонального, з безліччю культур і мов, носієм суверенітету вони бачать виключно «титульну націю», ставлячи їх права над усіма іншими. Хоча поняття «титульна нація» ні в Конституції, ні в міжнародних документах зобов'язуючого характеру не існує.

Артур Мартовицький зазначив, що законопроект суперечить Конституції, в якій сказано, що «в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України; громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови». Не відповідає він і Європейській хартії мов національних меншин, Конвенції з прав людини.

«За даними останніх досліджень, на інших мовах, окрім української, в сім'ї та в побуті розмовляють більше 50% громадян України. Таким чином, виключаючи зі сфери публічного спілкування російську та інші мови, автори пропонують дискримінаційну політику щодо значної частини громадян, що користуються цією мовою, яка є частиною їх особистості та формою вираження духовного життя. А тому наша політична сила і надалі буде стояти на стороні захисту прав і свобод громадян України, та дотриманні норм чинного законодавства під час розгляду вищезазначеного законопроекту», – підкреслив опозиціонер.

12 квітня 2019 16:42
'site2018:subscribe.form' is not a component