Артур Мартовицький: Влада свідомо ігнорує проблеми онкохворих дітей в Україні

Артур Мартовицький: Влада свідомо ігнорує проблеми онкохворих дітей в Україні

Згорнувши державну програму по лікуванню онкозахворювань у дітей, влада фактично прирекла сотні з них на смерть. На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький під час брифінгу у Верховній Раді в п’ятницю, 8 лютого.

«Відповідно до статистичних даних, в Україні щорічно виявляють онкологічні захворювання у приблизно однієї тисячі дітей. При адекватному лікуванні можливо врятувати до 70% дітей, а у нас виліковуються лише 47%. В більшості випадків шанси на одужання залежать від великих грошей, а без їх наявності своєчасна діагностика і лікування неможливі. Вартість сягає десятків, а то і сотень тисяч євро, в залежності від етапу лікування. Сьогодні в Україні відсутня державна програма, яка б реально працювала, тому що в бюджеті завжди на такі цілі «не вистачає коштів». Майже немає і спеціалізованих онкологічних клінік, окрім «Охматдиту», де б нашим хворим дітям надавали більш-менш гідне лікування», – заявив народний депутат.

Він зазначив, що державна програма «Онкологія», яка діяла в Україні з 2006 по 2016 роки й давала змогу хоч в якійсь мірі забезпечити необхідними препаратами хворих, згорнута. А т. в. о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун постійно наголошує не на лікуванні вже хворих, а на профілактиці онкозахворювань, тим самим прирікаючи хворих, в першу чергу – наших дітей, на смерть. «Держава вже кілька років свідомо залишається осторонь від вирішення цієї вкрай важливої нагальної проблеми – збереження здоров’я нашого підростаючого покоління», – наголосив народний депутат.

«Звертаюсь особисто до премє’р-міністра Гройсмана з вимогою в найкоротший термін звільнити т. в. о. міністра охорони здоров’я Супрун, яка незаконно займає посаду і своїми діями вже давно довела свою неспроможність забезпечити українців гідним медичним обслуговуванням. А також наполягаю на тому, що необхідно негайно розробити і затвердити Програму забезпечення наших маленьких онкохворих українців необхідними бюджетними фінансовими ресурсами для їхнього якісного лікування в Україні та за її межами, розширити дію цієї Програми на всіх наших онкохворих співгромадян. Де взяти кошти? Винесіть на розгляд Верховної Ради перерозподіл одного мільярда гривень з держбюджету, наданих фонду президента! Тому що спасіння кількох сотень життів маленьких і дорослих українців є благою справою, набагато важливішою, ніж аби-чиє намагання залишитися при владі! Прошу даний виступ вважати депутатським запитом особисто до прем’єр-міністра України», – підкреслив Артур Мартовицький.

08 лютого 2019 13:32
'site2018:subscribe.form' is not a component