Артур Мартовицький: Влада залишає міста без коштів на утримання закладів освіти й охорони здоров’я

Артур Мартовицький: Влада залишає міста без коштів на утримання закладів освіти й охорони здоров’я

За словами народного депутату від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артура Мартовицького, уряд нерівномірно розподіляє об’єми дотацій на утримання закладів освіти й охорони здоров’я між місцевими бюджетами. Про це він заявив під час виступу з трибуни Верховної Ради в п’ятницю, 8 лютого.

«Розпорядженням Кабміну № 14-р розподіляється додаткова дотація для здійснення переданих з держбюджету видатків на утримання закладів освіти й охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2019 році. Відповідно до Додатку до цього Розпорядження, Дніпропетровська область отримала дотації на 809,2 мільйона грн, з яких 73,9% (а це майже 598 млн грн) коштів направлені в обласний бюджет, 3,6% (29,1 млн грн) – в районні, 4,5% (36,4 млн грн) – в бюджети ОТГ, а ось 18,1% (146,5 млн грн) залишився нерозподіленим. При цьому, бюджети міст обласного підпорядкування не отримали ні копійки», – заявив народний депутат.

Він зазначив, що тільки в Павлограді при формуванні бюджету на 2019 рік недостатність коштів медичної субвенції на утримання закладів охорони здоров’я склала 42 млн грн, з яких заробітна плата – 9,2 млн грн, а запланована вартість медикаментів – 2 млн грн.

«Звертаюсь особисто до прем’єр-міністра з питанням: з яких або чиїх міркувань обласний бюджет отримує майже 75% всього об’єму дотації, маючи ще й резерв у 18,1%, якісь крихти отримають райони й ОТГ, а міста взагалі залишаються без дотацій? Сподіваюсь, що це Розпорядження, прийняте, прошу звернути увагу, вже під час президентської передвиборчої кампанії, не має під собою політичного підтексту. Адже це схоже цілеспрямований тиск з боку уряду й голів обласних держадміністрацій на деяких керівників і громади міст, головних лікарів і медичний персонал лікарень, директорів і педагогів закладів освіти, аби примусити підтримати їх «одного з кандидатів» шляхом надання або не надання дотацій», – підкреслив опозиціонер.

«Враховуючи звернення до мене міських рад розташованих на території мого виборчого округу міст, як до представника інтересів громад Західного Донбасу у парламенті, вимагаю від прем’єр-міністра особисто ініціювати відміну цього «неоднозначного» Розпорядження. Необхідно переглянути й справедливо перерозподілити розмір дотаційних коштів, необхідних бюджетам міст обласного підпорядкування Дніпропетровської області для повноцінного здійснення делегованих їм повноважень. Прошу цей виступ вважати депутатським запитом особисто до прем’єр-міністра і всього уряду країни», – резюмував Артур Мартовицький.

08 лютого 2019 18:00
'site2018:subscribe.form' is not a component