Артур Мартовицький вимагає від уряду збільшити доплати до пенсій колишнім в’язням концтаборів

Артур Мартовицький вимагає від уряду збільшити доплати до пенсій колишнім в’язням концтаборів

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою переглянути рівень доплат до пенсій та пільг колишнім в’язням концтаборів.

За його словами, сьогодні відповідні доплати становлять 66 гривень. «Нещодавно до мене потрапили документальні свідчення колишніх в'язнів концтаборів. Їх мені передали рідні сестри – Валентина Іваніцина та Марія Зайцева з міста Першотравенськ на Дніпропетровщині. У жовтні 1941 року їх, разом з матір’ю, силоміць направили до Саласпілського концтабору, що у Латвії. Сьогодні до їхньої мізерної пенсії, яку вони здобули за 42 роки праці, жінки отримують по 66 гривень доплати, як діти війни. 335 грн – сума пільг за опалення, за яке усього нараховують 2 тис. грн», – зауважив народний депутат під час брифінгу у Верховній Раді.

За словами Артура Мартовицького, сьогодні в Україні мешкає приблизно 27 тисяч колишніх в’язнів концтаборів. «Я запитую в уряду: «Ми що, повторюємо геноцид для цих людей? Чому не зробити для них безкоштовні ліки, соцпрацівника за рахунок держави, оздоровчі путівки, повністю безкоштовне медичне обслуговування, гідну грошову компенсацію за пережиті роки у катуванні та голоді?» – зауважив політик.

На переконання опозиціонера, для вирішення цього питання уряд повинен впровадити чітку державну програму, спрямовану на поліпшення якості життя літніх людей цієї категорії, підвищення їх соціальної захищеності. «Якщо до прикладу взяти Францію, Німеччину, Великобританію, Ізраїль, де ветеранами займаються соціальний департамент, відділи Міноборони та окремі спеціальні відомства, то як їхня турбота про ветеранів співвідноситься з нашою країною? Це вкрай ганебно для країни, яка йде до Європи», – додав парламентарій.

Артур Мартовицький наполягає на перегляді законодавства, що регулює соціальний захист колишніх в'язнів концтаборів. «Сьогодні уряд зовсім забув про героїв, які не шляхом дипломатії та переговорів, а власним здоров’ям та життям зупинили Велику Вітчизняну війну. На моє звернення у Міністерстві з питань соціальної політики повідомили, що права колишніх малолітніх та неповнолітніх в’язнів концтаборів урегульовані Законом «Про жертви нацистських переслідувань». Закономірним постає питання: доплата до пенсії у 66 гривень та пільга розміром 335 грн на опалення – це і є результат такого врегулювання? Вважаю таку ситуацію неприпустимою», – наголосив опозиційний політик.

Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою ухвалити постанову уряду, якою необхідно забезпечити належне фінансування права на гідний соціальний захист колишніх в’язнів концтаборів.

24 квітня 2019 14:25
'site2018:subscribe.form' is not a component