Артур Мартовицький: Збір врожаю під загрозою зриву через ліцензування зберігання палива

Артур Мартовицький: Збір врожаю під загрозою зриву через ліцензування зберігання палива

Майбутня кампанія зі збору врожаю – під загрозою зриву через недолугі закони, ухвалені провладною коаліцію у Верховній Раді. На цьому наголосив під час брифінгу у парламенті Артур Мартовицький, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ.

Політик закликав колег по парламенту невідкладно скоригувати процедуру ліцензування об’єктів зберігання пального. «Проблема в тому, що до 1 липня більшість підприємств, особливо фермерські господарства, повинні пройти процедуру ліцензування на право зберігання пального. Це стосується кожного з об’єктів зберігання – блоків, бочок, котрі в багатьох господарствах залишилися ще з часів колгоспів. Саме цього від фермерів вимагає закон, яким були внесені зміни до Податкового кодексу у зв’язку з прийняттям Закону «Про електронні довірчі послуги», – розповів народний депутат.

За його словами, з урахуванням польових робіт зі збирання ранніх зернових культур, у вказаний термін, отримати ліцензію на кожний об’єкт зберігання пального, просто не можливо, оскільки це потребує підготовки та затвердження великої кількості дозвільної документації, а саме: правовстановлюючих документів, актів введення в експлуатацію об’єктів, дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки. «Більш того, ще не створений відповідний орган при Податковій службі України, який повинен займатися зазначеним ліцензуванням, а відповідальність вже передбачена», – зазначив опозиціонер.

Артур Мартовицький наголосив, що невиконання вимог з ліцензування до встановленого терміну, тягне за собою штраф у розмірі 500 тисяч гривень, що для більшості фермерських господарств може стати підставою зриву кампанії зі збирання врожаю.

За словами політика, відповідні зміни до законодавства підписав колишній президент України Петро Порошенко, який не міг не бачити, наскільки недолугий закон він підписує. «Чи це було зроблено навмисно, щоб зірвати польові роботи сотням тисяч фермерів, а з цим і врожай 2019 року?» – поцікавився політик.

Артур Мартовицький закликав парламент сконцентруватися на вирішенні зазначеної проблеми. «Ми повинні або прийняти рішення щодо поновлення попередньої норми закону у дії або перенести строки отримання ліцензії на об’єкти зберігання пального на осінній період поточного року, після проведення всіх сільськогосподарських робіт», – зауважив опозиційний політик.

30 травня 2019 13:47
'site2018:subscribe.form' is not a component