Артур Мартовицький: Самоуправство та безкарність «Нафтогазу» зривають опалювальний сезон

Артур Мартовицький: Самоуправство та безкарність «Нафтогазу» зривають опалювальний сезон

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький заявив, що необгрунтована та самовільна вимога НАК «Нафтогаз України» підняти передоплату до 90% за поставки газу для регіональних постачальників призведе до зриву опалювального сезону в 2019 році.

За словами політика, Постанова Кабміну від 19 жовтня 2018  року передбачає, що відтепер для отримання номінації на постачання газу, виробникам теплоенергії необхідно виконати ряд непосильних вимог: по-перше, досягти розрахунків з НАК «Нафтогаз України» на рівні 90 відсотків у період з 1 грудня 2018 року по 1 квітня 2019 року, а також не нижче 78 відсотків у період з 16 листопада 2018 року по 1 квітня 2019 року. «Чим керуються урядовці, приймаючи такі підзаконні акти? Адже очевидно, що виконати всі вимоги постанови апріорі неможливо в силу об’єктивних, незалежних від волі громади причин», - зауважив опозиційний політик під час брифінгу у Верховній Раді у п’ятницю, 31 травня.

За словами Артура Мартовицького, це обумовлено скороченням реальних доходів населення і як наслідок – зниженням платежів за отримані послуги теплопостачання.

«При цьому, претензійно-позовна робота щодо стягнення заборгованості за надані послуги теплопостачання займає досить тривалий час та не дає змогу своєчасного забезпечення оплати за отриманий природний газ. Тому навіть за участі співфінансування з боку місцевого бюджету неможливо забезпечити 90 відсотків оплати за природний газ», - наголосив він.

Народний депутат зауважив, що місто Павлоград не є виключенням у даному питанні, оскільки подібна ситуація спостерігається майже в кожній територіальній громаді України.

Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою не допустити зриву опалювального сезону та уникнути соціальної напруги в містах України. «На найближчому засіданні уряду необхідно невідкладно внести зміни до абзацу 6 пункту 11 Постанови КМУ від 19.10.2018 № 867, в частині скасування норми «не нижче 90 відсотків», залишивши тільки норму розрахунків «не нижче 78 відсотків» за усіма укладеними з НАК «Нафтогаз України» договорами про постачання природного газу», - зауважив Артур Мартовицький.

31 травня 2019 13:33
'site2018:subscribe.form' is not a component