Артур Мартовицький вимагає від уряду зменшити фінансове навантаження на місцеві громади

Артур Мартовицький вимагає від уряду зменшити фінансове навантаження на місцеві громади

Внаслідок реформи місцевого самоврядування з бюджету Павлоградського району Дніпропетровської області до державного кошторису почали вилучати утричі більше коштів – з 25 мільйонів у 2016 році до майже 76 мільйонів - у 2019-му. При цьому, не всі новостворені об’єднані громади спроможні забезпечувати себе у повній мірі, - розповів народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький.

За його словами, в Павлоградському районі з чотирьох ОТГ лише три мають достатньо коштів для розвитку, та й то завдяки платежам підприємств вугільної галузі. А от найбільша за площею та чисельністю населення Межиріцька ОТГ – є фінансово неспроможною.

Артур Мартовицький запевняє, що отриманої від держави дотації у розмірі 3,8 мільйонів гривень недостатньо для повноцінного забезпечення всіх потреб громади. Крім того, за словами опозиціонера, в районі не вистачає коштів на утримання Богуславської сільської ради, що не увійшла до жодної з об’єднаних громад, оскільки після їх утворення скоротилися надходження до районного бюджету.

«Якщо до 2015 року Павлоградський район був фінансово самостійним та потужним, забезпечував розвиток інфраструктури та надання усіх життєво необхідних послуг мешканцям, віддаючи, при цьому, державі 23 мільйони гривень, то сьогодні він став дотаційним. Дотацію отримує лише у розмірі 1,8 мільйона при потребі 19 мільйонів.

Внаслідок цього багато районних програм недофінансовуються, - розповів народний депутат. - Така ситуація по всій країні».

Артур Мартовицький вимагає зменшити фінансове навантаження на місцеві громади. «Звертаюсь з вимогою до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та міністра фінансів Оксани Маркарової – припиніть ганебну політику розбалансування бюджетів, особливо в тих населених пунктах, що залишились поза межами ОТГ», - наголосив народний депутат.

 

22 березня 2019 16:56
'site2018:subscribe.form' is not a component