Артур Мартовицький вимагає від уряду припинити злочинну недбалість та привести в робочий стан водогін «Дніпро - Західний Донбас»

Артур Мартовицький вимагає від уряду припинити злочинну недбалість та привести в робочий стан водогін «Дніпро - Західний Донбас»

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резніченка, а також керівника державного підприємства «Дніпро-Західний Донбас» Віктора Смірнова в зв'язку катастрофічною ситуацією з водопостачанням регіону Західний Донбас. За словами депутата, з 13 травня в цьому регіоні до деяких населених пунктів припинено водопостачання.

Постачальником води в цей регіон є державне міжрайонне водопровідно-каналізаційне підприємство «Дніпро - Західний Донбас», яке забезпечує питною водою населення міст Павлоград, Тернівка, Первомайськ, Синельникове, Павлогорадський, Петропавлівський та Синельниківський райони з населенням понад 300 тисяч жителів.

«Споживачі цієї води - це 11 закладів охорони здоров'я, з яких 3 - пологові будинки, 72 дитячих садки, 79 закладів середньої та професійної освіти та 17 підприємств», - навів невтішні дані Артур Мартовицький.

Більш того, за майже 40 років експлуатації без капітального ремонту об'єкти водопроводу більш ніж на 80% відпрацювали свій ресурс і потребують значного оновлення. «А втрати води, що перевищують 30%, через зруйновані труби, призводять до підвищення питомих витрат електроенергії та підвищення тарифів для споживачів», - пояснив народний депутат.

Як повідомив опозиціонер, для необхідного комплексного ремонту водогону «Дніпро - Західний Донбас» за попередніми підрахунками необхідно 170 млн. гривень. Крім того, наслідком байдужості та недбалого ставлення до людей та до своїх службових обов'язків є і сама якість води в регіоні, яка з року в рік стає все гіршою. А бездіяльність органів державної влади призводить до грубого порушення гарантованих Конституцією України прав жителів регіону на гідний життєвий рівень та екологічну безпеку.

Також народний депутат зазначив, що за такого технічного стану підприємства та подальшої його експлуатації без модернізації, можлива зупинка водопостачання для 300 тис. населення. «А це стане екологічною катастрофою для частини Дніпропетровської області», - наполягає Артур Мартовицький.

Разом з тим, депутат підкреслив, що на сьогодні розроблена та затверджена Загальнодержавна цільова програма «Питна вода України» на 2011 - 2020 роки. Але протягом 2015-2017 років кошти на фінансування цієї програми з державного бюджету не виділялися. Наприклад, в бюджеті-2018 закладені кошти в сумі 200 млн. гривень на її реалізацію не були використані через неврегульованість процедури відбору інвестиційних проектів в регіонах, які можуть претендувати на державне фінансування.

«Така бездіяльність чиновників і керівників області є прямим злочином проти жителів вищезазначених міст і районів», - заявив Артур Мартовицький. Опозиціонер впевнений, що уряд України має орієнтуватися також і на інші програми фінансування цієї галузі, зокрема, Фонд регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток, позики ЄБРР в рамках проекту «Міська інфраструктура».

17 травня 2019 18:45
'site2018:subscribe.form' is not a component