Артур Мартовицький вимагає від Гройсмана забезпечити 100% фінансування потреб лікарень госпітальних округів

Артур Мартовицький вимагає від Гройсмана забезпечити 100% фінансування потреб лікарень госпітальних округів

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою переглянути обсяги медичних субвенцій з Держбюджету для 100% фінансування потреб лікарень госпітальних округів та терміново виділити три мільйони гривень для забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет.

За словами опозиціонера, нинішній стан фінансового забезпечення госпітальних округів в Україні не відповідає потребам лікарняних закладів.

«Наприклад, населення Павлоградського госпітального округу складає 310,9 тисяч осіб. Сам округ об’єднує територіальні громади міст: Павлограда, Тернівки, Першотравенська, а також Васильківського, Межевського, Павлоградського, Петропавлівського, Покровського та Юр’ївського районів. Утім лікувальні заклади вторинної ланки міста Павлограда з початку реформи охорони здоров’я фактично вже виконують функції лікарень госпітального округу та надають цілодобову медичну допомогу населенню всього Західно-Донбаського регіону», - розповів народний депутат. При цьому, за його словами, коштів, виділених з Державного бюджету, недостатньо для повного забезпечення утримання лікувальних закладів.

«Є звичайно і приклади небюджетного фінансування, однак їх реалізація досить тривала, а люди потребують кваліфікованого лікування вже сьогодні. Як приклад, реконструкція приміщень Павлоградської міської лікарні №4 за рахунок фінансової допомоги Світового банку проводиться досить повільно, на що я вже неодноразово звертав увагу губернатора Дніпропетровської області», - повідомив опозиційний політик.

За словами Артура Мартовицького, обсяг медичної субвенції у 2019 році на утримання лікувальних закладів вторинного рівня надання медичної допомоги складає 77,6 мільйона гривень або 55,6% від мінімальної потреби. При цьому мінімальні видатки на оплату праці з нарахуваннями на заробітну плату для утримання 1446 штатних одиниць складають 113,1 мільйона гривень при середньомісячній заробітній платі – 5597,3 гривні.

«Другим важливим питанням постає недостатність коштів на забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет. Так, на 2019 рік для пацієнтів з цукровим діабетом м. Павлограда передбачені видатки з державного бюджету на суму 2,9 мільйона гривень або 47,5% від потреби. За розрахунками лікувальних закладів повна потреба на 2019 рік складає 6,1 мільйона гривень. В місті більше 700 хворих, що потребують інсулінотерапії. В разі відсутності додаткового фінансування з державного бюджету 350 пацієнтів залишаться без життєво необхідних медикаментів», - зауважив опозиціонер.

Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою терміново виділити три мільйони гривень для забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет.

15 травня 2019 13:25
'site2018:subscribe.form' is not a component