Артур Мартовицький: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає знизити норму передоплати за газ для місцевих громад

Артур Мартовицький: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК вимагає знизити норму передоплати за газ для місцевих громад

Опалювальний сезон в Павлограді, як і більшості населених пунктів України, знаходиться під загрозою зриву через посилення вимог на отримання номінації на поставки природного газу з боку уряду і НАК «Нафтогаз України». Про це під час брифінгу у Верховній Рале заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький.

Відповідно до Постанови Кабміну від 19.10.2018 р. №867 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» для отримання номінації на поставку природного газу виробнику теплової енергії необхідно виконати цілий ряд непосильних вимог:

- По-перше, це досягнення стану на 23 число місяця, що передує місяцю поставки природного газу, рівня розрахунків виробника теплової енергії з НАК «Нафтогаз України» не менше 90% в період з 1 грудня 2018 по 1 квітня 2019 рр.;

- По-друге, досягнення рівня розрахунків з тим же «Нафтогазом» не нижче 78% в період з 16 листопада 2018 по 1 квітня 2019 рр.

«Аналізуючи положення вищезазначеної постанови Кабміну, виникає питання: а чим керуються чиновники, приймаючи такі підзаконні акти? Відповідь очевидна - точно не здоровим глуздом, так як виконати всі ці вимоги апріорі неможливо в силу об'єктивних, незалежних від волі громади причин», - акцентував Артур Мартовицький.

Він зазначив, що, перш за все, це обумовлено скороченням реальних доходів переважного числа населення і, як наслідок, зниженням платежів за отримані послуги теплопостачання.

«Навіть при участі співфінансування з боку місцевого бюджету неможливо забезпечити 90% оплати за природний газ. І місто Павлоград не є винятком в даному питанні, оскільки така ситуація спостерігається майже в кожній територіальній громаді України», - підкреслив народний депутат.

Артур Мартовицький звернувся з депутатським запитом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою невідкладно ініціювати на найближчому засіданні уряду скасування норми «не нижче 90%», і зниження норми розрахунків до «не нижче 78%» за всіма укладеними з НАК «Нафтогаз України» договорів про постачання природного газу.

19 червня 2019 16:46
'site2018:subscribe.form' is not a component