Артур Мартовицький: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на необхідності сплати прибуткового податку за податковою адресою фізичної особи

Артур Мартовицький: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на необхідності сплати прибуткового податку за податковою адресою фізичної особи

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК наполягає на необхідності внесення змін до законодавства, відповідно до яких податок на доходи фізичних осіб сплачуватиметься за податковою адресою фізичної особи-платника податків. На цьому наголосив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький під час брифінгу у Верховній Раді.

За його словами, хронічна нестача фінансових ресурсів та нестабільність дохідних джерел стали величезною проблемою для органів місцевого самоврядування в Україні. «На місцях не вирішуються найболючіші життєві проблеми людей, занепадає міське господарство, соціально-культурна сфера, погіршується стан доріг та інші комунікації міської інфраструктури», - наголосив опозиціонер.

Артур Мартовицький розповів, що внаслідок реформи місцевого самоврядування на місцеві бюджети було перенесено велику кількість видатків, які у більшості випадків не забезпечені доходами. Як результат - неспроможність великої кількості громад забезпечувати себе у повній мірі.

«Фінансові проблеми місцевої влади ніяк не вирішуються. Замість цього кошти вилучаються з місцевих бюджетів в державний бюджет, котрі за останні роки зросли в тричі.

В таких умовах, слід звернути увагу на податок на доходи фізичних осіб, який за своїм значенням є головним бюджетоутворюючим податком для місцевих бюджетів. Адекватна наповнюваність місцевих бюджетів дозволяє місцевим територіальним громадам виконувати свої обов’язки щодо їх соціально-економічного та культурного розвитку, а також надавати своїм мешканцям соціальні послуги у достатньому обсязі», - зауважив опозиціонер.

Артур Мартовицький розповів, що внаслідок економічної скрути в Україні мешканці одних населених пунктів не можуть працевлаштуватися за місцем свого проживання і змушені шукати роботу в інших містах, утім проживають та користуються соціальними послугами на території громад, де вони зареєстровані.

«Відповідно до чинних норм законодавства України, податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу. Такий принцип зарахування податку на доходи фізичних осіб призводить до хронічного недофінансування місцевих бюджетів територіальних громад, які є донорами робочої сили», - повідомив парламентарій.

«До прикладу, у місті Павлоград Дніпропетровської області значна кількість працездатного населення міста працює на шахто-добувних підприємствах компанії ПрАТ «ДТЕК» Павлоградвугілля», які знаходяться за межами міста Павлоград. Тобто, існує ситуація, за якої населений пункт, в якому знаходиться відповідне підприємство, отримує податок на доходи фізичних осіб всіх його працівників, а міський бюджет, за рахунок якого надається весь спектр соціальних послуг фізичним особам, які проживають у відповідному населеному пункті, не отримує нічого. Втрати бюджету даного податку в рік складають близько 200 млн. гривень», - розповів опозиціонер.

Окрім того, за словами Артура Мартовицього, на території Павлограда знаходяться об’єкти великої кількості компаній, на яких працюють жителі міста, однак дані компанії сплачують ПДФО за місцем реєстрації податкових агентів – юридичних осіб, які переважно зареєстровані в містах - обласних центрах.

«На мою думку, вирішення даної проблеми не можна відкладати, вона сьогодні потребує врегулюванню на законодавчому рівні. У Верховній Раді на розгляді знаходяться два законопроекти, зареєстровані ще з 17 липня 2015 року «Про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України» (реєстраційний номер 2404а) та «Про внесення змін до статті 64 Бюджетного кодексу України (щодо зарахування податку на доходи фізичних осіб до відповідного місцевого бюджету за податковою адресою платника податків - фізичної особи)» (реєстраційний номер 2403а).

Від 7 лютого 2019 року вони включені до порядку денного сесії, але чомусь не виносяться на голосування парламенту», - зауважив опозиціонер.

Артур Мартовицкий звернувся до Голови Верховної Ради з вимогою якнайшвидше винести зазначені проектів законів на голосування до сесійної зали.

29 травня 2019 14:25
'site2018:subscribe.form' is not a component