Артур Мартовицький: Потрібно не купувати вугілля в Пенсільванії, або в ПАР, а забезпечити роботою та гідною зарплатою українських шахтарів

Артур Мартовицький: Потрібно не купувати вугілля в Пенсільванії, або в ПАР, а забезпечити роботою та гідною зарплатою українських шахтарів

Для повноцінного розвитку вугільної галузі Україна має і кадровий, і ресурсний потенціал. Тому пріоритетне завдання Олександра Вілкула після перемоги на президентських виборах – вивести з кризи вугільну галузь та забезпечити гідною зарплатою українських шахтарів. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький на форумі «Підтримка та розвиток вугільної галузі», який пройшов в Києві 25 лютого 2019 року, і зібрав представників шахт та інших підприємств галузі, профспілок та експертів.

За його словами, запасів вугілля в Україні вистачить на 500 років. «Якщо добувати вугілля такими темпами, як зараз, або збільшити до показників 15-20 річної давнини, коли ми видобували 43-50 млн тонн вугілля на рік, то нам його вистачить на 400-500 років», - зазначив народний депутат.

За його словами, відмовитися від вугільних електростанцій в найближчій перспективі неможливо.

«Можна ставити в пріоритети і вітер, і сонце, і біогаз, тобто, поновлювані джерела електроенергії, але й світовий, і європейський досвід говорять, що зовсім від вугільних електростанцій відмовитися не вийде. Вугілля забезпечує роботу маневрових потужностей, без яких не можна обійтися, коли не світить сонце, не дме вітер тощо. Тобто, у нас запаси вугілля є, але немає конкурентного середовища», - додав народний депутат.

За його словами, для повноцінного розвитку вугільної галузі Україна має і кадровий, і ресурсний потенціал. Пріоритетне завдання сьогодні - простимулювати важку працю шахтарів.

«Зараз створюється конкурентне середовище на ринку газу. Напевно, тому що профільному міністерству ця тема більш цікава. Але у нас чомусь немає ринку вугілля, не створюються умови для того, щоб стимулювати дійсно важку працю шахтарів», - зазначив народний депутат.

За словами Артура Мартовицького, кандидат в Президенти від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ – Партії миру та розвитку» Олександр Вілкул розробив детальну Програму щодо виведення вугільної галузі з кризи.

«Найголовніше - повернути людям мотивацію жити та працювати в Україні. Коли Олександр Вілкул очолив ЦГЗК в Кривому Розі, йому від попереднього керівництва дісталися величезні борги із зарплати. Він за півроку розрахувався з працівниками підприємства й удвічі підвищив виробництво. Тому коли люди отримають мотивацію – вони побачать подальшу перспективу. Не повинен шахтар їхати в столицю і щось просити за свою працю. Дайте йому нормальні умови для роботи, інвестиції в галузь, і він працюватиме. Не потрібно купувати вугілля в Пенсільванії, або в ПАР. Потрібно домогтися миру та піднімати власну галузь. І ми це реалізуємо після перемоги на виборах», - підкреслив Артур Мартовицький.

25 лютого 2019 15:23
'site2018:subscribe.form' is not a component