Артур Мартовицький: Неможливо повернути Донбас і Крим, дискримінуючи людей за мовною ознакою.

Артур Мартовицький: Неможливо повернути Донбас і Крим, дискримінуючи людей за мовною ознакою.

Народний депутат Артур Мартовицький закликав Верховну Раду підтримати постанову ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ про скасування результатів голосування за мовний законопроект. Про це він заявив під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради у вівторок, 14 травня.

За його словами, мовний законопроект був ухвалений із грубими порушеннями: головуючий на засіданні Андрій Парубій виніс його на голосування, порушивши чітко описану Регламентом процедуру. Також зафіксовані численні факти кнопкодавства, через які рік тому Конституційний Суд скасував попередній мовний закон.

Артур Мартовицький нагадав, що Конституція та Регламент Верховної Ради вимагають від народних депутатів голосувати персонально. Тим не менше, народні депутати, чиї картки проголосували “за”, були відсутні у сесійній залі.

«Український народ не делегував неіснуючій коаліції права проштовхувати цей спірний документ обманом. Якщо у коаліції не було голосів, законопроект повинен був бути знятий з розгляду. Якщо в парламенті немає коаліції, в цьому треба зізнатися і попросити вибачення за вкрадені у народу п’ять років вашого безпідставного перебування при владі», - наголосив опозиціонер.

За його словами, неможливо повернути Донбас і Крим, дискримінуючи людей за мовною ознакою. «Більше того, така нацистська ідеологія призведе до подальшої втрати довіри громадян до держави, а наслідки будуть трагічними», - зауважив політик.

За словами Артура Мартовицького, провокаційний мовний закон порушує Конституцію і суперечить Європейській хартії регіональних мов, яка є частиною українського законодавства. «Майже половина громадян говорить двома мовами – українською та російською або переважно російською. Мовний законопроект називає їх національною меншиною і прирівнює до ворогів. Якщо це - не розкол суспільства і не поділ на перший і другий сорти, якщо це не фашизм, то - що це? Європейські норми? Можливо, але тоді це Європа 13-го сторіччя часів інквізиції», - підкреслив опозиційний політик.

«Кожен українець з власної кишені заплатить за створення нових бюрократичних установ – інституту мовних інспекторів, які каратимуть за російську мову та Нацкомісії з мовних стандартів, чиї сертифікати, а не дипломи українських вузів, стануть підставою для участі в конкурсах на державні посади», - додав народний депутат.

Артур Мартовицький закликав Верховну Раду підтримати постанову ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ про скасування результатів голосування за мовний законопроект 5670-д.

14 травня 2019 12:48
'site2018:subscribe.form' is not a component