Артур Мартовицький: Бездумна політика Мінфіну стримує розвиток місцевих громад

Артур Мартовицький: Бездумна політика Мінфіну стримує розвиток місцевих громад

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Артур Мартовицький звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням звернути увагу на діяльність Міністерства фінансів, яке своєю політикою стримує розвиток населених пунктів та місцевих громад.

«11 грудня 2012 року Павлоградська міськрада Дніпропетровській області отримала кредит від Північної Екологічної Фінансової Корпорації на фінансування проекту з часткової термомодернізації дитячих садків на 2012 - 2017 роки на суму 2,6 млн. грн. Завдяки отриманому кредиту у місті було проведено заміну старих вікон на нові у 9 дошкільних закладах. Повернення основного боргу за кредитом та відсотками здійснювалося вісьмома рівними піврічними внесками - 15 червня та 15 грудня кожного року», - розповів парламентарій.

«12 грудня 2014 року фінансовим управлінням Павлоградської міської ради за 3 дні до терміну погашення кредиту були перераховані кошти в сумі 308 960,09 грн. на рахунки ПАТ «Державний ощадний банк України», які забезпечували виконання умов кредитного договору в повному обсязі. Утім ПАТ «Державний ощадний банк України» затримав купівлю валюти через відсутність її на міжбанківському валютному ринку, що призвело до затримки оплати основної суми кредиту та відсотків на 3 дні», - наголосив народний депутат.

За словами Артура Мартовицького, подібна ситуація вже виникала у червні 2015 року. «Всі випадки порушення графіку погашення кредиту виникали в силу форс-мажорних обставин, тобто незалежно від волі договірних сторін. Однак, незважаючи на те, що зобов’язання по кредитному договору були виконані міською радою в установлені строки, Міністерство фінансів України безпідставно відмовило їй в праві здійснення місцевих запозичень протягом п'яти наступних років з 2018 до 2022 року, що значною мірою стримує розвиток міста», - розповів політик.

Артур Мартовицкий зауважив, що не маючи можливості запозичити кошти, у Павлограді було зірвано початок опалювального сезону 2018 – 2019 років. Крім того, затримується виконання багатьох інфраструктурних проектів, спрямованих на благоустрій та покращення життя жителів міста. «Вважаю таку ситуацію неприпустимою та нікчемною. Тому вимагаю від прем’єр-міністра переглянути згубну політику Міністерства фінансів, яка стримує розвиток населених пунктів та місцевих громад України», - наголосив Артур Мартовицкий.

14 березня 2019 09:00
'site2018:subscribe.form' is not a component