Анна Середа: Катастрофічне падіння платоспроможності населення та накопичення боргів – ціна розплати України за співпрацю з МВФ

Анна Середа: Катастрофічне падіння платоспроможності населення та накопичення боргів – ціна розплати України за співпрацю з МВФ

Політика нинішньої влади призвела до того, що економіка України знаходиться в занепаді, і своїми силами влада вже не здатна її реанімувати. Тому влада на будь-яких умовах готова брати в борг гроші у міжнародних кредиторів, жертвуючи заради цього рівнем життя простих українців. Про це на своїй сторінці в Facebook написала депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Дніпровській райраді Херсона Ганна Середа.

Депутат зазначила, що в 2019 році уряд України отримає два транші по $ 1,3 млрд – 15 травня і 15 листопада. «Це нова прискорена 14-місячна програма, яка свідчить про те, що країна знаходиться в глибокій економічній кризі і потребує термінової фінансової допомоги. А в цих обставинах «допомога» завжди приходить на особливих умовах», – додала вона.

На переконання політика, підвищення ціни на природний газ для населення і комунальних підприємств є ціною розплати України за співпрацю з МВФ. «Наше зобов'язання перед МВФ передбачає, що Кабмін підвищить до 1 травня роздрібну вартість газу для населення ще на 15%. Значне зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в 2014-2018 роках при вкрай низькому рівні доходів населення призвело до того, що сумарний борг за комунальні послуги на кінець минулого року склав 55,6 млрд грн., а це перевищує $2 млрд», – констатувала депутат.

Політика нинішньої влади з питань комунальних тарифів, на думку Анни Середи, вже призвела до катастрофічного падіння платоспроможності населення, накопичення колосальної заборгованості і тому, що люди продовжують нарощувати суми боргів. «Відповідальні політики ніколи не будуть діяти за принципом «ніч годувати, до ранку зарізати». Замість того, щоб розібратися в причинах кризи та усунути їх, нинішня влада знову за командою з-за кордону підвищить тарифи», – акцентувала вона.

Як довірена особа кандидата в Президенти Олександра Вілкула, Анна Середа зазначила, що борги можуть бути реструктуризовані на 50-100 років, як це зробили інші держави. «Саме так чинять у тих країнах, де думають про майбутнє країни, дбають про її людей, а не доять до останньої краплі. Саме реалізація програми Олександра Вілкула «Мир та Розвиток: чотири кроки до успіху» дозволить українським родинам відчути гарантований державою захист і поліпшити умови їх життя», – резюмувала політик.

20 лютого 2019 14:05
'site2018:subscribe.form' is not a component