Андрій Гальченко: Держава повинна стимулювати молодих фахівців

Андрій Гальченко: Держава повинна стимулювати молодих фахівців

Україна потребує якнайшвидшого прийняття законопроектів, спрямованих на підтримку молоді. Інакше без мотивації та фінансової підтримки від держави всі наші величезні можливості в науковій і освітній сферах просто зникнуть, так як наших молодих фахівців будуть переманювати в інші країни. Про це під час брифінгу в парламенті заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Андрій Гальченко.

Він зазначив, що до нього не раз зверталася молодь з проханням розібратися, чому їм були скасовані раніше призначені стипендії.

«У 2016 році ми з колегами розробили та подали законопроект №5130-1 про недопущення погіршення стипендіального забезпечення студентів і курсантів вищих навчальних закладів. Він передбачав повернення гарантованого розміру стипендії в розмірі одного прожиткового мінімуму для молоді, яка перебуває на повному державному забезпеченні, для шахтарів і їхніх дітей, для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти, а також в розмірі 2/3 прожиткового мінімуму для молодшого бакалавра. Але так як ми були в опозиції до влади, то наші законопроекти або блокувалися, або взагалі не виносилися на голосування у Верховній Раді», – підкреслив народний депутат.

Необхідно, на думку Андрія Гальченко, повернути і можливість призначення персональних стипендій особам, які досягли значних успіхів у навчанні та гарантоване підвищення на 50% стипендії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також в програмі опозиціонерів є наступні пункти:

– Забезпечити першими робочими місцями молодих фахівців;

– Перша вища освіта за спеціальностями реального сектора економіки, промисловості, будівництва, IT-технологій, сільського господарства і сфери послуг – безкоштовна.

– Органи місцевого самоврядування повинні отримувати в повному обсязі кошти для розвитку професійно-технічної освіти;

– Податкові пільги для бізнесу після прийняття на роботу молодого фахівця.

«Ми будемо наполягати на прийнятті наших пропозицій, оскільки від цього реально залежить майбутнє нашої молоді тут, на рідній землі. Відкинувши політичні розбіжності, ми разом повинні думати не про своє, а саме про їхнє майбутнє!» – резюмував Андрій Гальченко.

05 червня 2019 14:41
'site2018:subscribe.form' is not a component