Андрій Гальченко: 100% екологічного податку та 50% рентної плати за користування надрами повинні залишатися в місцевих бюджетах

Андрій Гальченко: 100% екологічного податку та 50% рентної плати за користування надрами повинні залишатися в місцевих бюджетах

Екологічні відрахування повинні йти людям, а не зникати в бездонних кишенях київських чиновників. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Андрій Гальченко.

За його словами, влада продовжує знущатися над людьми, які працюють і живуть в промислових містах. «Вчора у Верховній Раді розглядалося питання про додаткові пільги та преференції жителям гірських та високогірних населених пунктів. Працівникам бюджетних організацій, органів виконавчої влади та держслужбовцям там пропонують від 25 до 50 відсотків збільшити тарифні ставки. Я тільки «за», але якщо ви дихаєте свіжим гірським повітрям - вам передбачають надбавки, але про реально екологічно навантажені території – жодного слова – дихайте викидами підприємств», - зазначив опозиціонер.

За його словами, мільйони українців живуть і працюють в промислових мегаполісах, таких як Кривий Ріг, Запоріжжя, Маріуполь, Кам'янське. Саме вони дають основні надходження до бюджету країни, але їх інтереси і проблеми нікого не хвилюють. «Невже люди не заслуговують надбавки і допомогу на лікування хвороб, які набувають в цих містах через екологію?» - зазначив політик.

За словами Андрія Гальченка, десятки законопроектів, підготовлених депутатами від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, не виносяться на розгляд - це конкретні, своєчасні та вкрай необхідні для людей рішення. У тому числі - про підтримку міст зі складною екологічною ситуацією. Таких, як наш Кривий Ріг.

«100% екологічного податку та 50% рентної плати за користування надрами повинні залишатися в бюджетах міст та йти на допомогу жителям і вирішення екологічних проблем. Ані три внесених нами законопроекти з 2015 року, ані законопроект № 4705 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо збільшення доходів місцевих бюджетів шляхом зміни зарахування екологічного податку та рентної плати за користування надрами), який був переданий до Верховної Ради ще на початку 2017 року, так і не були розглянуті. Упевнений, що цей бардак скоро закінчиться. Екологічні відрахування повинні йти людям, а не зникати в бездонних кишенях київських чиновників», - підкреслив Андрій Гальченко.

15 травня 2019 15:49
'site2018:subscribe.form' is not a component