Олексій Білий: Тільки місцеві громади на референдумах мають вирішувати питання перейменування населених пунктів

Олексій Білий: Тільки місцеві громади на референдумах мають вирішувати питання перейменування населених пунктів

Насильницьке перейменування міст і вулиць «зверху» є антиконституційним, – заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олексій Білий, коментуючи намір Верховної Ради перейменувати місто Переяслав-Хмельницький в Переяславль без урахування думки місцевих жителів.

Він зазначив, що перейменуванням будь-яких географічних топонімів повинні займатися місцеві громади. І тільки після належного громадського обговорення, проведення місцевого референдуму можуть прийматися рішення щодо перейменування.

«Ніхто не має втручатися в справи громади – ані Верховна Рада, ані будь-який інший орган центрального апарату держуправління. Це компетенція суто місцевого самоврядування», – підкреслив опозиціонер.

Він акцентував увагу на тому, що після позачергових парламентських виборів опозиціонери ініціюватимуть скасування закону про насильницьке перейменування топонімів «зверху», який протягнула нинішня влада.

«Місцевий референдум – це пряме волевиявлення громадян, парламент повинен лише закріплювати його результати, але в жодному разі не підміняти їх своїм рішенням. Якщо люди хочуть змінювати назви – нехай змінюють. Але це повинна робити тільки місцева громада і ніхто більше. Ми подали відповідні законопроекти в парламент, звернулися до Конституційного Суду щодо антиконституційності закону про декомунізацію, через який декілька таких перейменувань вже відбулося. Але це скликання Верховної Ради блокує всі наші такі спроби. Однак ми впевнені, що в новому складі парламенту ми доб'ємося скасування цього злочинного закону», – підкреслив Олексій Білий.

Також опозиціонер заявив про неприпустимість переписування історії, якою активно захоплюється нинішнє скликання парламенту та інші держструктури, зокрема Інститут національної пам'яті.

«Не треба переписувати історію, адже це наш фундамент, на якому ми маємо будувати державність. У ній наше коріння, наші витоки, звідти ми повинні черпати сили для руху в майбутнє – іншого варіанту не може бути. І будь-яким спробам її перекрутити в чиїх завгодно політичних цілях має бути покладено край», – резюмував народний депутат.

28 травня 2019 14:51
'site2018:subscribe.form' is not a component