Олексій Білий: Олександр Вілкул – єдиний, хто здатний зупинити «відтік мізків» за кордон і повернути українських «заробітчан» на Батьківщину

Олексій Білий: Олександр Вілкул – єдиний, хто здатний зупинити «відтік мізків» за кордон і повернути українських «заробітчан» на Батьківщину

Реалізація програми Олександра Вілкула «Мир та розвиток: чотири кроки до успіху» дозволить в найкоротші терміни відновити економічне зростання, створити нові робочі місця, а відтак – зупинити відтік висококваліфікованих робітничих кадрів за кордон. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олексій Білий.

За його словами, тема трудової міграції – все ще одна з найбільш актуальних і болючих для України. Щороку країна втрачає тисячі висококваліфікованих робітничих кадрів, які змушені їхати за кордон у пошуках кращого життя. «Навіть за офіційними даними, які озвучує міністр соцполітики Андрій Рева, в процесах трудової міграції беруть участь до 9 млн українців, понад 3 млн з них постійно перебувають за кордоном. Головна причина міграції все та ж – вкрай низька оплата праці у нас в країні. На грудень 2018 року середня заробітна плата в Україні становить в перерахунку 345 євро в місяць. Для порівняння, мінімальна заробітна плата в Чехії – 480 євро, в Словаччині – 480 євро, в Польщі – 503 євро. Такі величезні різниці дають вельми очікуваний результат – за даними соціологів, 35% українців хотіли б працювати за кордоном, причому за 2018 рік цей показник зріс ще на 2%», – заявив народний депутат.

Він зазначив, що Україна займає на європейському ринку праці роль оптового постачальника висококваліфікованої, але дешевої робочої сили. При цьому, українцям вкрай рідко вдається знайти роботу, яка б відповідала їх освіті і професійному досвіду. Наймачам вигідно, щоб українці працювали на низових позиціях. «Наші європейські партнери масово переписують законодавство, щоб залучити трудових мігрантів з України. За них йде справжня боротьба. З них кожен третій з мігрантів має вищу освіту, кожен другий – середньо-спеціальну. Їдуть люди активні, працездатні, впевнені в своїх силах і уміннях. І кожен третій із тих людей, що залишилися в Україні, теж готовий емігрувати, аби не жити в злиднях», – підкреслив політик.

Народний депутат акцентував увагу на тому, що масовий відтік трудових ресурсів може вже в середньостроковій перспективі (до 2020-2021 рр.) привести до відчутних негативних наслідків в українській економіці: дефіциту робочої сили, зниження продуктивності праці, наростання диспропорцій між попитом на кваліфіковану робочу силу і її пропозицією. Говорячи простіше, така «дружба» з Європою скоро спустошить нашу країну.

«Зупинити міграцію можна лише одним шляхом: забезпечити розвиток економіки, створювати робочі місця і сприяти зростанню зарплат в країні. Програма Олександра Вілкула «Мир та розвиток: чотири кроки до успіху» передбачає створення протягом 5 років не менше 5 млн нових робочих місць. Це дозволить повернути 3 млн трудових мігрантів і дати роботу 2 млн безробітним українцям. Робочі руки і професійний досвід українців потрібні самій Україні. ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК – єдина політична сила, у якої є конкретний план, як підняти економіку і створити для людей гідні умови праці», – резюмував Олексій Білий.

19 лютого 2019 10:49
'site2018:subscribe.form' is not a component