Олександр Вілкул: Збільшення видобутку українського газу і ліквідація корупційних схем понизить вартість газу для людей мінімум в два рази

Олександр Вілкул: Збільшення видобутку українського газу і ліквідація корупційних схем понизить вартість газу для людей мінімум в два рази

Олександр Вілкул і ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК розробили реальні механізми зниження ціни на газ до економічно обґрунтованого рівня.

«1 трильйон кубічних метрів. Саме стільки складають розвідані запаси газу в Україні. Сьогодні дві третини споживаного в Україні газу добувається в країні. Порядку третини - закуповується за валюту закордоном», - сказав Олександр Вілкул, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ під час зустрічі з працівниками на газодобувному комплексі в Полтавській області. 

Він підкреслив, що закупівля імпортного газу при нинішній владі - це колосальна корупційна схема. Наприклад, за 2017 рік найбільше газу Україна імпортувала зі Швейцарії (5,6 млрд кубів газу), Німеччини (3,7 млрд кубів). Трійку імпортерів займає Польща з 1,5 млрд. кубічних метрів природного газу.

«Влада нам розповідає про енергетичну незалежність, а самі закуповують той же російський газ через іноземні фірми – «прокладки», і на 50 євро дорожче. Наживаються на продажі цього газу власному народу», - відмітив нардеп.

Опозиціонер акцентував, що необхідно збільшувати об'єми видобутку вітчизняного газу.

«Україна займає друге місце в Європі з розвіданих запасів газу. Впродовж 5-6 років можна і Україну повністю забезпечити, ще і трубу наповнювати, і на експорт продавати газ», - відмітив Олександр Вілкул.

Збільшення об'ємів газу власного видобутку і ліквідація корупційних схем, у тому числі виплат мільярдних премій чиновникам Нафтогазу дозволить понизити вартість газу для споживачів до економічно обґрунтованого рівня.

«Будуть більш економічно обґрунтованими і низькими ціни для промпідприємств. А для населення і комуналки ціни мають бути взагалі на рівні собівартості газу, який добувають українські державні підприємства. Мінімум в два рази дешевше, ніж сьогодні», - сказав нардеп.

Нагадаємо, що зараз середня собівартість видобутку українського газу складає близько 2 тис. грн за тисячу кубів. А населенню його продають 8550 грн.

Щоб збільшити газовидобування в країні, необхідно забезпечити стабільну податкову політику, понизити ренту на видобуток газу і створити сприятливий інвестиційний клімат для залучення внутрішнього і зовнішнього інвестора. Для порівняння, рента за видобуток газу в Україні складає 12% для неглибоких (до 500 метрів) і 6% - для глибоких свердловин (понад 500 метрів). Для порівняння в Європі рівень ренти коливається від 3 до 7%.

«Для того, щоб в Україні почалося стрімке зростання видобутку вуглеводнів, потрібен структурований, правильний і системний підхід до освоєння галузі, до розвитку галузі», - відмітив Богдан Кукура, керівник департаменту з видобування вуглеводнів ПрАТ "Нафтогазвидобування".

«Команда ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ має чіткий план виведення країни з кризи, розвитку української газової галузі, а головне - зниження тарифів і для населення, і для промислових підприємств», - підкреслив Олександр Вілкул.

12 січня 2019 16:02
'site2018:subscribe.form' is not a component