Олександр Вілкул: Припинимо знущання влади над людьми. Знизимо тарифи та підвищимо доходи

Олександр Вілкул: Припинимо знущання влади над людьми. Знизимо тарифи та підвищимо доходи

Монетизація субсидій та пільг - це чергове шахрайство влади та обкрадання людей, - про це кандидат на пост Президента України від «ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ - Партії миру та розвитку» Олександр Вілкул заявив в ефірі програми «Вибір» на ТРК «Україна». - Саме слово монетизація походить від «монети». Чи хтось вірить, що йому дадуть необхідну кількість монет, щоб заплатити всю суму за послуги ЖКГ?"

Олександр Вілкул розкрив механізм обману: «За п'ять років підняли ціни на газ в 10 разів. Говорили, не хвилюйтеся, всі отримають субсидії. У підсумку, комусь дали цю субсидію, а комусь не дали. Потім змінили правила отримання субсидій, і вдвічі зменшили кількість її одержувачів. По суті, обікрали людей. Що тепер кажуть? У вас є пільга, ми її забираємо і натомість даємо гроші. Через два-три місяці ці гроші відберуть шляхом підвищення цін на продукти харчування, на комуналку. Не залишиться ні грошей, ні пільг. Це цинічний обман людей!».

Олександр Вілкул в 2012-2013 роках працював віце-прем'єр-міністром України, який курирує сферу ЖКГ. При ньому тарифи не виросли ані на копійку. І зараз в парламенті знаходиться пакет законопроектів Вілкула, що дозволяє комплексно вирішити проблему непідйомних тарифів у ЖКГ.

На кінець 2018 року заборгованість споживачів за комунальні послуги становила 55,6 млрд грн, в той час як п'ять років тому вона не перевищувала 13 млрд грн. Пенсія 1700 грн, платіжка - 2200. Як вижити? Люди відрізають батареї та переходять на дрова або електрику. Оформляють розлучення. Виписують дітей з квартири. Опалюють тільки одну кімнату. Економлять на їжі та ліках. Втрачають останнє житло в боротьбі з колекторами. І все більше сімей скочуються з бідності в злидні.

Олександр Вілкул обіцяє після перемоги на виборах привести тарифи до економічно обґрунтованих, тобто знизити їх мінімум удвічі, а також підвищити доходи населення. Адже, врешті-решт, справа не в тому, яка ціна, а в тому, яку частку доходів забирає комуналка у сім'ї. У програмі кандидата чітко написано: на законодавчому рівні буде закріплено «стелю» для комунальних витрат - 15% сімейного доходу, і не вище.

Законопроекти Олександра Вілкула спрямовані на заборону цілого ряду нелюдських практик: нарахування пені, виселення людей з єдиного житла через борги по комуналці, терор боржників з боку бандитів-колекторів. Першопричиною зростання боргів є невмілі та навіть злочинні дії влади, яка розвалила економіку, пішла на кабальні умови МВФ та дозволила державному «Нафтогазу» працювати на кишеню своїх менеджерів, а не на бюджет. Прості люди тепер розплачуються за провали влади. Хіба це справедливо?

«Ми припинимо цю практику виплати мільйонних премій керівникам держкомпаній. Глава «Нафтогазу» отримав в 2018 році 8,5 мільйона доларів, а президент США - 400 тисяч, в 20 разів менше, ніж глава українського держпідприємства! - каже Вілкул. - Ми змусимо керівництво «Нафтогазу» повернути ці багатомільйонні виплати, і керівники державних компаній отримуватимуть не мільйони, а так само, як всі громадяни».

Під час роботи в уряді Олександру Вілкулу вдавалося утримувати зростання тарифів тим, що він впроваджував ряд енергозберігаючих проектів. І була висока віддача. Зараз опозиціонер пропонує повернутися до цієї теми.

Термосанація житлових будинків дозволить знизити енергоспоживання на 70%.

«Необхідна комунальна революція, в хорошому значенні цього слова, - вважає Олександр Вілкул. - Свого часу у нас була домовленість зі Світовим банком про фінансування проектів з модернізації будинків, яка дозволила б скоротити споживання тепла і, відповідно, знизити витрати сімей на комуналку. Тобто, якщо зараз за опалення квартири сім'я платить 3 тисячі гривень, то після термосанаціі стане платити тільки 900 гривень».

Прикладом для України може служити Берлін, де значна частина забудови - радянського періоду, із застосуванням аналогічних матеріалів і технологій. Після модернізації старого житлового фонду німці знизили енергоспоживання на 60-70%. Провели утеплення стін, замінили старі вікна та двері, встановили лічильники та дахові котельні, щоб температура гарячої води не губилася при транспортуванні. Олександр Вілкул, який досконало вивчив цей досвід, вважає, що такий проект просто необхідний Україні.

«Знизимо споживання - будемо менше купувати енергоресурсів за кордоном, менше витрачати валюти, буде стабільніший курс гривні», - додає Олександр Вілкул.

Але модернізація житлового фонду не скасовує вимоги знизити тарифи до економічно обґрунтованих. «В українському державному підприємстві «Укргазвидобування» немає жодної копійки приватного капіталу, там 100% державних акцій. Вони добувають український газ. У нас за Конституцією всі надра належать народу. Собівартість видобутку - 2 000 грн за тисячу кубометрів, продають за 8 550 грн. Чи можна знизити тарифи в 2 рази? Так, ще й залишиться на нові свердловини, і на капвкладення, і на модернізацію. Тому треба приймати весь пакет наших законопроектів одночасно, і тоді буде реальний ефект», - підкреслює Олександр Вілкул.

Точкові дії проблеми не вирішать. Потрібно заборонити владі знущатися над людьми і кидатися з одного боку в бік, то даючи субсидії, то забираючи пільги і видаючи мідяки в якості «компенсації». Борги в ЖКГ - це проблема національного масштабу. І очевидно, що нинішнім управлінцям вона не по зубах.


28 лютого 2019 15:50
'site2018:subscribe.form' is not a component