Олександр Вілкул: Я проти перетворення України на одне велике «ДНР» на чолі з генерал-губернатором Медведчуком і його ад'ютантом Бойко

Олександр Вілкул: Я проти перетворення України на одне велике «ДНР» на чолі з генерал-губернатором Медведчуком і його ад'ютантом Бойко

Лідер опозиції підкреслив, що переговори з Москвою потрібно вести на рівних, а не в якості інтуриста, як Бойко.

Кандидат в президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Вілкул в ефірі телеканалу «Україна» прокоментував поїздку Юрія Бойка та Віктора Медведчука в РФ:

«З політичної точки зору ця поїздка відбулася за прямим дорученням і в інтересах Петра Олексійовича Порошенка. Почнемо з того, що Бойко та Медведчук здійснили прямий переліт з Києва до Москви. Цього не може зробити ніхто в світі, окрім як без прямої команди з боку Президента України, СБУ, до того ж, і «Украероруху». У нас, на жаль, заборонено пряме сполучення».

Вілкул розповів, які цілі переслідували Порошенко, Бойко та Медведчук зустріччю в Москві: «Що вони зробили в Москві? Завдали удару по Юлії Володимирівні Тимошенко. Політтехнологи називають це «поцілунок Іуди». Це коли Бойко оголосив про готовність робити коаліцію з Тимошенко в парламенті, знаючи, що в цей час Тимошенко бореться з Порошенком за націоналістично налаштованого виборця, і це точно виборцю не сподобається. Тимошенко цього точно не знала».

«Друге, якби вони туди поїхали говорити про мир, про звільнення полонених, це ще якось можна було б зрозуміти. Привезли б на своєму літаку 23 українських моряка, які там знаходяться. Але ні, вони поїхали туди якраз «барижити» на газовій темі. Вони 20 років заробляють на газі та є власниками всіх міськгазів і облгазів в нашій країні. Протягом останніх п'яти років теж заробляють, тільки зараз на зрідженому газі та на перекачуванні нафти з Російської Федерації», – сказав народний депутат.

«І третє, – на думку Вілкула, – вони дали зараз можливість Петру Олексійовичу Порошенку візуалізувати реванш, візуалізувати загрозу. На жаль, ми вважали і вважаємо досі, що можуть бути ще більші загрози, що спеціально для радикалізації почнуть якусь конфліктну операцію на Сході України, чи почнуть якийсь черговий «керченський похід» із заздалегідь зрозумілим результатом. Але поки зробили тільки картинку Бойко і Медведєва в телевізорі. Але вже, тим не менш, візуалізують і радикалізують риторику».

Лідер опозиції нагадав, як в 2006 році в Москву їздила Наталія Вітренко та теж зустрічалася з Медведєвим. «Зараз поїхав Бойко і зустрівся з тим же Медведєвим. Вітренко тоді просто не потрапила в парламент», – зазначив Вілкул.

Кандидат в президенти від опозиції підкреслив: «Я дуже добре ставлюся до російської культури. Я готовий до останнього подиху захищати наші цінності: 9 Травня – День Перемоги над фашизмом, право говорити рідною мовою, але я проти колоніального статусу. Проти колоніального статусу з боку США і МВФ – те, що роблять сьогодні, але я і проти того, щоб бути протекторатом північних сусідів, щоб всю нашу країну перетворили на таке велике «ДНР» на чолі з генерал-губернатором Медведчуком і його ад'ютантом Бойко. Ми повинні говорити на рівних», – акцентував лідер опозиції.

«Я проукраїнський політик. Я за нейтральний статус, я за мирну, сильну, незалежну, нейтральну Україну. Ну ось точно я в Москву б не поїхав в якості інтуриста, як зараз поїхав Юрій Анатолійович. Я поїду в Москву і буду вести переговори на рівних. Я швидко доб'юся миру, я відновлю економічні відносини, але діючи в інтересах України, маючи на це повноваження, як Президент України», – резюмував Олександр Вілкул.

26 березня 2019 11:01
'site2018:subscribe.form' is not a component