Олександр Вілкул виступив у Верховній Раді різко проти перейменування Дніпропетровської області

Олександр Вілкул виступив у Верховній Раді різко проти перейменування Дніпропетровської області

Фракція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ не підтримала зміни до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську без проведення місцевого референдуму. Заступник Голови фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, кандидат в Президенти Олександр Вілкул підкреслив, що назви областей, населених пунктів і вулиць повинні визначати люди, а не парламент, якому не довіряє 98% населення.

«Українці змушені батракувати за кордоном для того, щоб прогодувати свої сім'ї, тому що економіка України зараз в цілковитому занепаді. В країні війна, а влада в цей час займається перейменуванням міст і вулиць, намагаючись відвернути українців від реальних життєво важливих проблем», – заявив під час обговорення законопроектів щодо перейменування Дніпропетровської області Олександр Вілкул.

Він заявив, що фракція не підтримає зміни до Конституції щодо перейменування області без проведення місцевого референдуму. «А чи приносять такі рішення будь-кому полегшення, чи знизять тарифи або закінчать війну? Ні! Так кому вони тоді вигідні?» – звернувся народний депутат до провладної коаліції.

Опозиціонер наголосив небажання влади займатися вирішенням реальних проблем українців в той час, коли спрямовані на поліпшення життя людей законопроекти ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ навіть не розглядаються парламентом.

«Сьогодні Верховна Рада зробила перший крок до перейменування Дніпропетровської області в Січеславську. Я вважаю, що такі питання повинні вирішувати люди, які проживуть в цих областях, а не політики. Ще в 2015 році я вніс законопроект про місцеві референдуми та вважаю правильним, щоб такого роду питання вирішували місцеві громади», – акцентував кандидат в Президенти від опозиції.

«Я вимагаю, щоб питання про перейменування Дніпропетровської області було винесено на референдум і проголосовано народом в день президентських або парламентських виборів. Для цього необхідно надрукувати тільки один додатковий бюлетень. Це не потребує великих додаткових витрат», – підкреслив Олександр Вілкул.

За регламентом, Верховна Рада тепер очікує рішення Конституційного Суду України. Після чого буде проведено голосування в першому читанні (можливо, до кінця цієї сесії в липні), а також у другому читанні восени – до кінця каденції цього складу парламенту. У разі, якщо парламент не зможе схвалити законопроект в першому читанні до парламентських виборів, цей документ вважатиметься не прийнятим Верховною Радою.
08 лютого 2019 09:21
'site2018:subscribe.form' is not a component